Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere koersen op beurzen New York

Hogere koersen op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst gesloten, na de verliezen van eind vorige week. De stemming op Wall Street kreeg steun van de hoop op meer stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid tegen de coronacrisis. Verder ging de aandacht onder meer uit naar kwartaalcijfers van speelgoedmaker Hasbro en naar biotechnoloog Moderna, die weer met nieuws kwam over zijn onderzoek naar een coronavaccin.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 26.584,77 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3239,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 1,7 procent tot 10.536,27 punten.

Moderna begint met een zogeheten fase 3-studie naar een potentieel vaccin voor het coronavirus. Het bedrijf verwacht dat er ongeveer 30.000 mensen in de Verenigde Staten zullen deelnemen aan het onderzoek. De Amerikaanse overheid helpt mee bij de financiering. Moderna kreeg er ruim 9 procent bij.

Hasbro

Hasbro, bekend van speelgoed als Transformers, My Little Pony, Monopoly en Play-Doh, kwam met tegenvallende resultaten naar buiten en verloor 7,4 procent. Branchegenoot Mattel, bekend van bijvoorbeeld Barbie, ging mee omlaag met een min van 4,2 procent.

Garmin won 3,7 procent. Het navigatiebedrijf is getroffen door een cyberaanval en daardoor waren diensten dagenlang niet te gebruiken. Volgens Garmin zijn er geen gegevens van gebruikers gestolen of verloren gegaan. De diensten die sinds donderdag getroffen waren, moeten de komende dagen weer gaan werken.

Under Armour

De maker van sportkleding Under Armour steeg 2,7 procent. De Amerikaanse beurswaakhond SEC doet onderzoek naar mogelijke fouten in de boekhouding. In dat onderzoek worden oprichter Kevin Plank en de financieel directeur van Under Armour genoemd.

Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance leverde 1,7 procent in. Topman Stefano Pessina treedt terug en zal de functie van voorzitter bij het bedrijf gaan vervullen. Hij blijft aan als topman totdat een vervanger is gevonden.

Newmont

Goudproducenten profiteerden van de goudprijs die naar een nieuw record is gestegen. Zo won Barrick Gold 5,2 procent en Freeport-McMoran ging 3,4 procent vooruit, net als Newmont.

De euro was 1,1746 dollar waard tegen 1,1763 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 41,46 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent tot 43,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

1 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

1 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

2 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

2 uur geleden
Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

3 uur geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

4 uur geleden
Meer schepen door sluis bij Eefde om hogere waterstand IJssel

EEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

5 uur geleden