Hogere koersen op beurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst gesloten, na de verliezen van eind vorige week. De stemming op Wall Street kreeg steun van de hoop op meer stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid tegen de coronacrisis. Verder ging de aandacht onder meer uit naar kwartaalcijfers van speelgoedmaker Hasbro en naar biotechnoloog Moderna, die weer met nieuws kwam over zijn onderzoek naar een coronavaccin.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 26.584,77 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3239,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 1,7 procent tot 10.536,27 punten.
Moderna begint met een zogeheten fase 3-studie naar een potentieel vaccin voor het coronavirus. Het bedrijf verwacht dat er ongeveer 30.000 mensen in de Verenigde Staten zullen deelnemen aan het onderzoek. De Amerikaanse overheid helpt mee bij de financiering. Moderna kreeg er ruim 9 procent bij.
Hasbro
Hasbro, bekend van speelgoed als Transformers, My Little Pony, Monopoly en Play-Doh, kwam met tegenvallende resultaten naar buiten en verloor 7,4 procent. Branchegenoot Mattel, bekend van bijvoorbeeld Barbie, ging mee omlaag met een min van 4,2 procent.
Garmin won 3,7 procent. Het navigatiebedrijf is getroffen door een cyberaanval en daardoor waren diensten dagenlang niet te gebruiken. Volgens Garmin zijn er geen gegevens van gebruikers gestolen of verloren gegaan. De diensten die sinds donderdag getroffen waren, moeten de komende dagen weer gaan werken.
Under Armour
De maker van sportkleding Under Armour steeg 2,7 procent. De Amerikaanse beurswaakhond SEC doet onderzoek naar mogelijke fouten in de boekhouding. In dat onderzoek worden oprichter Kevin Plank en de financieel directeur van Under Armour genoemd.
Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance leverde 1,7 procent in. Topman Stefano Pessina treedt terug en zal de functie van voorzitter bij het bedrijf gaan vervullen. Hij blijft aan als topman totdat een vervanger is gevonden.
Newmont
Goudproducenten profiteerden van de goudprijs die naar een nieuw record is gestegen. Zo won Barrick Gold 5,2 procent en Freeport-McMoran ging 3,4 procent vooruit, net als Newmont.
De euro was 1,1746 dollar waard tegen 1,1763 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 41,46 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent tot 43,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
3 uur geleden