Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hogere koersen op beurzen New York

Hogere koersen op beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst gesloten, na de verliezen van eind vorige week. De stemming op Wall Street kreeg steun van de hoop op meer stimuleringsmaatregelen van de Amerikaanse overheid tegen de coronacrisis. Verder ging de aandacht onder meer uit naar kwartaalcijfers van speelgoedmaker Hasbro en naar biotechnoloog Moderna, die weer met nieuws kwam over zijn onderzoek naar een coronavaccin.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 26.584,77 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3239,41 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq klom 1,7 procent tot 10.536,27 punten.

Moderna begint met een zogeheten fase 3-studie naar een potentieel vaccin voor het coronavirus. Het bedrijf verwacht dat er ongeveer 30.000 mensen in de Verenigde Staten zullen deelnemen aan het onderzoek. De Amerikaanse overheid helpt mee bij de financiering. Moderna kreeg er ruim 9 procent bij.

Hasbro

Hasbro, bekend van speelgoed als Transformers, My Little Pony, Monopoly en Play-Doh, kwam met tegenvallende resultaten naar buiten en verloor 7,4 procent. Branchegenoot Mattel, bekend van bijvoorbeeld Barbie, ging mee omlaag met een min van 4,2 procent.

Garmin won 3,7 procent. Het navigatiebedrijf is getroffen door een cyberaanval en daardoor waren diensten dagenlang niet te gebruiken. Volgens Garmin zijn er geen gegevens van gebruikers gestolen of verloren gegaan. De diensten die sinds donderdag getroffen waren, moeten de komende dagen weer gaan werken.

Under Armour

De maker van sportkleding Under Armour steeg 2,7 procent. De Amerikaanse beurswaakhond SEC doet onderzoek naar mogelijke fouten in de boekhouding. In dat onderzoek worden oprichter Kevin Plank en de financieel directeur van Under Armour genoemd.

Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance leverde 1,7 procent in. Topman Stefano Pessina treedt terug en zal de functie van voorzitter bij het bedrijf gaan vervullen. Hij blijft aan als topman totdat een vervanger is gevonden.

Newmont

Goudproducenten profiteerden van de goudprijs die naar een nieuw record is gestegen. Zo won Barrick Gold 5,2 procent en Freeport-McMoran ging 3,4 procent vooruit, net als Newmont.

De euro was 1,1746 dollar waard tegen 1,1763 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 41,46 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent tot 43,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

4 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

6 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

7 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

7 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

9 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

9 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

9 uur geleden