Hogere importheffingen VS voor EU en tientallen landen van kracht
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse hogere importheffingen op goederen uit de Europese Unie en tientallen landen zijn van kracht. De tarieven van 10 tot 50 procent voor veel handelspartners van de Verenigde Staten gingen donderdagnacht (Amerikaanse tijd) in.
De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat de heffingen nodig zijn, omdat andere landen van de VS hebben geprofiteerd door veel goederen naar het land te exporteren. Op zijn socialemediaplatform Truth Social schreef hij dat "miljarden dollars nu naar de Verenigde Staten van Amerika vloeien".
Voor de meeste goederen uit de EU geldt een tarief van 15 procent, met uitzonderingen voor onder andere vliegtuigen en chipapparatuur. Staal en aluminium blijven zwaarder belast, met 50 procent.
Brazilië
Eerder golden voor veel landen importheffingen van 10 procent. Het Verenigd Koninkrijk houdt dat tarief, maar bijvoorbeeld Brazilië heeft te maken met heffingen van 50 procent, India met 25 procent en Zwitserland met 39 procent.
Zo'n zeventig handelspartners van de VS hebben vanaf nu te maken met de hogere importheffingen. Nadat Trumps eerste aankondiging van fors hogere importbelastingen in april voor paniek op de financiële markten had gezorgd, kondigde hij een pauze aan. In die periode golden heffingen van 10 procent voor de meeste landen en producten. De pauze was nodig om nieuwe handelsdeals te sluiten, wat lukte met het Verenigd Koninkrijk en de EU.
Voor twee belangrijke handelspartners, China en Mexico, zijn donderdag nog geen nieuwe tarieven ingegaan. De handelsbesprekingen met deze landen zijn nog gaande.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
5 uur geleden