Hogere advertentie-inkomsten stuwen winst moederbedrijf Facebook
MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer socialmediasites Facebook en Instagram, heeft een sterk financieel kwartaal gedraaid. Het concern profiteerde vooral van een groei van de advertentie-inkomsten.
De omzet kwam in het tweede kwartaal uit op ruim 39 miljard dollar, een stijging van 22 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat is hoger dan de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst in het tweede kwartaal ging met 73 procent omhoog tot 13,5 miljard dollar.
"We hebben een sterk kwartaal gehad, en Meta AI ligt op schema om tegen het einde van het jaar de meest gebruikte AI-assistent ter wereld te zijn", zei Mark Zuckerberg, topman en oprichter van Meta in een toelichting.
Zijn bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie om advertenties beter onder de aandacht van geïnteresseerde gebruikers te brengen. Dit heeft de winstgevendheid van de lucratieve reclamedivisie verhoogd. Het bedrijf profiteerde afgelopen kwartaal ook van besparingen door de duizenden ontslagen die eerder waren aangekondigd. Het in Menlo Park gevestigde bedrijf verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal uitkomt tussen de 38,5 miljard en 41 miljard dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
6 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
10 uur geleden