Hoger ziekteverzuim leidt niet tot problemen bij grote bedrijven
AMSTERDAM (ANP) - Grote bedrijven zien het ziekteverzuim onder werknemers oplopen door de opkomst van de omikronvariant van het coronavirus. Maar het hogere verzuim leidt vooralsnog niet tot ernstige problemen bij de uitvoering van de werkzaamheden. Dat blijkt uit een rondgang langs verschillende belangrijke werkgevers in Nederland.
Telecomconcern KPN zegt dat het aantal coronabesmettingen onder het personeel stijgt, "maar aangezien we het thuiswerken goed hebben ingericht en gefaciliteerd en het overgrote deel van onze medewerkers dus vanuit huis werkt, zien we op dit moment geen excessen qua verzuim", laat een woordvoerder weten. "In de praktijk zien we ook dat medewerkers in sommige gevallen bij besmetting, op eigen initiatief en wanneer ze geen of weinig klachten hebben, vanuit thuisquarantaine doorwerken."
Bij ING merken ze eveneens dat meer werknemers corona hebben opgelopen. "We zien ook dat collega’s met milde ziekteverschijnselen vanuit thuis doorwerken en dat het langdurige ziekteverzuim daalt. Teams werken hard aan het opvangen van collega’s die tijdelijk uitvallen", zegt een woordvoerster.
Lighte stijging
Verzekeraar Aegon stelt dat er een lichte stijging van het ziekteverzuim is te zien. "Het verzuim ligt normaal onder de 4 procent, nu is dat onder de 5 procent. We verklaren dat uit zowel corona als de normale griep. Het lijkt erop dat die normale griep nu weer wat meer opduikt, omdat die lange tijd onderdrukt is geweest door de lockdown en het verminderde aantal contacten. Het is niet van invloed op onze dienstverlening aan onze klanten", aldus een zegsman van Aegon.
Dat geldt ook voor winkelketen HEMA. "Het ziekteverzuim ligt wel hoger dan voor corona, maar er zijn geen problemen in de winkels. Het helpt bij de personeelsbezetting dat de quarantaineregels zijn versoepeld", stelt een woordvoerder. Postbedrijf PostNL ziet ook dat er hoger verzuim is, wat zorgt voor uitdagingen. "Maar we weten hier goed mee om te gaan. We houden de situatie in de gaten."
Geen last van problemen
Verffabrikant AkzoNobel heeft geen last van problemen bij de productie door ziekteverzuim. "We volgen de adviezen van de overheid en iedereen werkt zoveel mogelijk thuis. Daar waar thuiswerken echt niet kan (bijvoorbeeld voor sommige collega’s in onze fabrieken) houden we ons aan de RIVM-adviezen en leidt het niet tot hinder", zegt een woordvoerder.
Het Havenbedrijf Rotterdam kampt met uitval van personeel door ziekteverzuim, maar zegt de boel draaiende te houden. "Het versoepelen van de quarantaineregels helpt. Ik zie geen signalen dat er problemen zijn", verklaart Havenmeester René de Vries.
Bij ABN AMRO is er volgens een woordvoerder van de bank juist geen sprake van hoger ziekteverzuim door omikron. "Al de gehele coronaperiode zien we juist een lager officieel ziekteverzuim onder collega’s. Vermoedelijk is dat omdat mensen zich minder snel ziek melden als ze vanuit huis toch kunnen werken." Verzekeraar NN Group zegt geen significant verschil te zien bij het verzuim ten opzichte van eerdere jaren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."
57 seconden geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De in Nederland gevestigde brievenbusfirma Fleurette Properties Limited heeft een boete betaald van 25,8 miljoen euro voor omkoping van een ambtenaar in de Democratische Republiek Congo. Dat heeft het Nederlandse Openbaar Ministerie bekendgemaakt na afronding van het langdurige onderzoek naar het bedrijf van de Israëlische diamant- en grondstoffenhandelaar Dan Gertler.
56 minuten geledenBILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt tijdelijk de prijzen van vliegtickets om de kosten voor vliegtuigbrandstof. Dit komt door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat heeft de olieprijzen flink opgedreven.
1 uur geleden