Hoger ziekteverzuim leidt niet tot problemen bij grote bedrijven
AMSTERDAM (ANP) - Grote bedrijven zien het ziekteverzuim onder werknemers oplopen door de opkomst van de omikronvariant van het coronavirus. Maar het hogere verzuim leidt vooralsnog niet tot ernstige problemen bij de uitvoering van de werkzaamheden. Dat blijkt uit een rondgang langs verschillende belangrijke werkgevers in Nederland.
Telecomconcern KPN zegt dat het aantal coronabesmettingen onder het personeel stijgt, "maar aangezien we het thuiswerken goed hebben ingericht en gefaciliteerd en het overgrote deel van onze medewerkers dus vanuit huis werkt, zien we op dit moment geen excessen qua verzuim", laat een woordvoerder weten. "In de praktijk zien we ook dat medewerkers in sommige gevallen bij besmetting, op eigen initiatief en wanneer ze geen of weinig klachten hebben, vanuit thuisquarantaine doorwerken."
Bij ING merken ze eveneens dat meer werknemers corona hebben opgelopen. "We zien ook dat collega’s met milde ziekteverschijnselen vanuit thuis doorwerken en dat het langdurige ziekteverzuim daalt. Teams werken hard aan het opvangen van collega’s die tijdelijk uitvallen", zegt een woordvoerster.
Lighte stijging
Verzekeraar Aegon stelt dat er een lichte stijging van het ziekteverzuim is te zien. "Het verzuim ligt normaal onder de 4 procent, nu is dat onder de 5 procent. We verklaren dat uit zowel corona als de normale griep. Het lijkt erop dat die normale griep nu weer wat meer opduikt, omdat die lange tijd onderdrukt is geweest door de lockdown en het verminderde aantal contacten. Het is niet van invloed op onze dienstverlening aan onze klanten", aldus een zegsman van Aegon.
Dat geldt ook voor winkelketen HEMA. "Het ziekteverzuim ligt wel hoger dan voor corona, maar er zijn geen problemen in de winkels. Het helpt bij de personeelsbezetting dat de quarantaineregels zijn versoepeld", stelt een woordvoerder. Postbedrijf PostNL ziet ook dat er hoger verzuim is, wat zorgt voor uitdagingen. "Maar we weten hier goed mee om te gaan. We houden de situatie in de gaten."
Geen last van problemen
Verffabrikant AkzoNobel heeft geen last van problemen bij de productie door ziekteverzuim. "We volgen de adviezen van de overheid en iedereen werkt zoveel mogelijk thuis. Daar waar thuiswerken echt niet kan (bijvoorbeeld voor sommige collega’s in onze fabrieken) houden we ons aan de RIVM-adviezen en leidt het niet tot hinder", zegt een woordvoerder.
Het Havenbedrijf Rotterdam kampt met uitval van personeel door ziekteverzuim, maar zegt de boel draaiende te houden. "Het versoepelen van de quarantaineregels helpt. Ik zie geen signalen dat er problemen zijn", verklaart Havenmeester René de Vries.
Bij ABN AMRO is er volgens een woordvoerder van de bank juist geen sprake van hoger ziekteverzuim door omikron. "Al de gehele coronaperiode zien we juist een lager officieel ziekteverzuim onder collega’s. Vermoedelijk is dat omdat mensen zich minder snel ziek melden als ze vanuit huis toch kunnen werken." Verzekeraar NN Group zegt geen significant verschil te zien bij het verzuim ten opzichte van eerdere jaren.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
4 uur geleden