Hoger ziekteverzuim leidt niet tot problemen bij grote bedrijven
AMSTERDAM (ANP) - Grote bedrijven zien het ziekteverzuim onder werknemers oplopen door de opkomst van de omikronvariant van het coronavirus. Maar het hogere verzuim leidt vooralsnog niet tot ernstige problemen bij de uitvoering van de werkzaamheden. Dat blijkt uit een rondgang langs verschillende belangrijke werkgevers in Nederland.
Telecomconcern KPN zegt dat het aantal coronabesmettingen onder het personeel stijgt, "maar aangezien we het thuiswerken goed hebben ingericht en gefaciliteerd en het overgrote deel van onze medewerkers dus vanuit huis werkt, zien we op dit moment geen excessen qua verzuim", laat een woordvoerder weten. "In de praktijk zien we ook dat medewerkers in sommige gevallen bij besmetting, op eigen initiatief en wanneer ze geen of weinig klachten hebben, vanuit thuisquarantaine doorwerken."
Bij ING merken ze eveneens dat meer werknemers corona hebben opgelopen. "We zien ook dat collega’s met milde ziekteverschijnselen vanuit thuis doorwerken en dat het langdurige ziekteverzuim daalt. Teams werken hard aan het opvangen van collega’s die tijdelijk uitvallen", zegt een woordvoerster.
Lighte stijging
Verzekeraar Aegon stelt dat er een lichte stijging van het ziekteverzuim is te zien. "Het verzuim ligt normaal onder de 4 procent, nu is dat onder de 5 procent. We verklaren dat uit zowel corona als de normale griep. Het lijkt erop dat die normale griep nu weer wat meer opduikt, omdat die lange tijd onderdrukt is geweest door de lockdown en het verminderde aantal contacten. Het is niet van invloed op onze dienstverlening aan onze klanten", aldus een zegsman van Aegon.
Dat geldt ook voor winkelketen HEMA. "Het ziekteverzuim ligt wel hoger dan voor corona, maar er zijn geen problemen in de winkels. Het helpt bij de personeelsbezetting dat de quarantaineregels zijn versoepeld", stelt een woordvoerder. Postbedrijf PostNL ziet ook dat er hoger verzuim is, wat zorgt voor uitdagingen. "Maar we weten hier goed mee om te gaan. We houden de situatie in de gaten."
Geen last van problemen
Verffabrikant AkzoNobel heeft geen last van problemen bij de productie door ziekteverzuim. "We volgen de adviezen van de overheid en iedereen werkt zoveel mogelijk thuis. Daar waar thuiswerken echt niet kan (bijvoorbeeld voor sommige collega’s in onze fabrieken) houden we ons aan de RIVM-adviezen en leidt het niet tot hinder", zegt een woordvoerder.
Het Havenbedrijf Rotterdam kampt met uitval van personeel door ziekteverzuim, maar zegt de boel draaiende te houden. "Het versoepelen van de quarantaineregels helpt. Ik zie geen signalen dat er problemen zijn", verklaart Havenmeester René de Vries.
Bij ABN AMRO is er volgens een woordvoerder van de bank juist geen sprake van hoger ziekteverzuim door omikron. "Al de gehele coronaperiode zien we juist een lager officieel ziekteverzuim onder collega’s. Vermoedelijk is dat omdat mensen zich minder snel ziek melden als ze vanuit huis toch kunnen werken." Verzekeraar NN Group zegt geen significant verschil te zien bij het verzuim ten opzichte van eerdere jaren.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
16 uur geleden