Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoger orderbedrag voor bouwbedrijf BAM, maar niet in Nederland

Hoger orderbedrag voor bouwbedrijf BAM, maar niet in Nederland

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft in het eerste halfjaar van 2025 een hoger bedrag aan orders ontvangen. In Nederland bleef het orderbedrag echter stabiel. Topman Ruud Joosten verwacht dat de onzekerheid vanwege de stikstofproblematiek in Nederland aanhoudt, maar denkt wel dat de vraag in de markten van BAM "robuust" blijft.

Het totaalbedrag aan orders bij BAM, dat ook in onder meer België, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland actief is, steeg in de eerste zes maanden naar ruim 12,9 miljard euro. Dat is een stijging vergeleken met een jaar eerder, toen het bouwbedrijf net geen 11 miljard euro aan orders had uitstaan. Daarmee is het orderboek volgens BAM "op een hoog niveau gebleven". De waarde van de orders in ons land bedroeg in het eerste halfjaar van 2025 iets meer dan 5 miljard euro.

De omzet van BAM lag in de eerste helft van het jaar op bijna 3,4 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan in de eerste zes maanden van 2024. De ontwikkeling van de wisselkoers van het Britse pond viel positief uit voor de bouwer. De nettowinst is flink gegroeid en kwam uit op 101,5 miljoen euro, 85 procent meer dan een jaar eerder.

Vergunning

Topman Joosten ziet "aantrekkelijke marktkansen", gedreven door de vraag naar projecten rond de energietransitie, infrastructuur, defensie en duurzame en betaalbare woningen. Ondanks dat het orderbedrag in Nederland stabiel bleef, steeg de omzet van de Nederlandse tak met 10 procent. Die werd volgens BAM gedreven door de activiteiten die niet onder woningbouw vallen.

BAM heeft in het eerste halfjaar 692 huizen verkocht in Nederland. Dat is minder dan de 832 woningen die het bouwbedrijf in de eerste helft van 2024 verkocht. Over heel 2025 verwacht het bouwbedrijf wel meer huizen te verkopen dan vorig jaar.

De Raad van State deed eind vorig jaar een uitspraak die grote gevolgen heeft voor onder meer de woningbouw. Die maakt het moeilijker om binnen nieuwbouwprojecten met beschikbare stikstofruimte te schuiven. De hoogste bestuursrechter oordeelde dat dit niet zomaar mag zonder een vergunning aan te vragen. Joosten verwachtte in februari dat de uitspraak dit jaar geen invloed heeft op de resultaten van BAM.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipconcern Intel onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten, met wederom nieuwe recordstanden voor de brede S&P 500-index en technologiegraadmeter Nasdaq. Beleggers op Wall Street bleven alert op de handelsontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Bij de bedrijven moest chipconcern Intel het ontgelden na tegenvallende kwartaalcijfers.

56 minuten geleden
WSJ: LVMH in gesprek over verkoop modemerk Marc Jacobs

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, voert gesprekken over een verkoop van modemerk Marc Jacobs. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Daarmee zou een bedrag van ongeveer 1 miljard dollar gemoeid kunnen zijn.

59 minuten geleden
Von der Leyen bezoekt zondag Trump in Schotland

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie brengt zondag een bezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump in Schotland, waar hij gaat golfen. Dat meldde Von der Leyen op socialemediaplatform X.

3 uur geleden
Verkleining belang in ABN AMRO levert Staat bijna 1,6 miljard op

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van certificaten van aandelen ABN AMRO door de Nederlandse overheid van de afgelopen tijd heeft de Staat bijna 1,6 miljard euro opgeleverd. Dat meldt de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI). De overheid bezit nu nog 30,5 procent van ABN AMRO.

5 uur geleden
AEX-index lager in afwachting van handelsdeal EU-VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers bleven in afwachting van een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voordat de deadline op 1 augustus afloopt. De Amerikaanse president Donald Trump zei vrijdag dat de kans op een handelsdeal met de EU 50-50 is.

5 uur geleden
Trump: kans op handelsdeal met EU is 50-50

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De kans op een handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie voor het verstrijken van de deadline van 1 augustus is 50-50. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis.

7 uur geleden
Chipbedrijf Intel onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel behoorde vrijdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De chipproducent dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal meer verlies te lijden dan kenners hadden voorzien. De fabrikant ziet daarnaast af van plannen voor nieuwe fabrieken in Duitsland en Polen. Intel stelde de bouw van beide fabrieken vorig jaar al uit voor ongeveer twee jaar, in afwachting van marktontwikkelingen. Het aandeel werd 8 procent lager gezet.

7 uur geleden