Hoger loon voor tienduizenden werknemers glastuinbouw
UTRECHT (ANP) - De ongeveer 35.000 vaste werknemers in de glastuinbouw gaan er dit jaar 5,5 procent op vooruit met hun loon. Dat staat in het eindbod voor een nieuwe cao van werkgevers waarop vakbonden FNV en CNV positief hebben gereageerd.
Medewerkers in kassen moesten het sinds 1 januari 2020 zonder nieuwe cao stellen, dus volgens CNV-bestuurder Jeroen Warnaar werd het hoog tijd voor een loonsverhoging. Die wordt in twee stappen doorgevoerd. Per 1 januari gaan de lonen met terugwerkende kracht 3 procent omhoog en 1 oktober volgt een stap van 2,5 procent. Daarnaast krijgen werknemers eenmalig 500 euro.
Naast de loonsverhoging is ook de toeslag voor onregelmatige uren verhoogd. FNV onderstreept dat de verschillen in beloning kleiner zijn geworden tussen mensen die langer en korter in dienst zijn.
De weg naar een nieuw cao-akkoord was lang. Dat kwam doordat de onderhandelingen in 2020 strandden. Pas in december vorig jaar werden die weer hervat. "We zijn blij dat we onze leden deze afspraken kunnen voorleggen. Hun lonen stijgen eindelijk weer na twee jaar", zegt FNV-bestuurder Leo van Beekum.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
4 uur geleden