Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump is er ook in hoger beroep niet in geslaagd om de uitspraak in de zwijggeldzaak uit te stellen. De aanstaande Amerikaanse president zal komende vrijdag zijn straf te horen krijgen.
De rechter heeft al aangegeven dat Trump niet hoeft te vrezen voor een gevangenisstraf of een boete. Wel zal zijn schuld waarschijnlijk blijven staan, waardoor hij tien dagen later de eerste president van de Verenigde Staten wordt die strafrechtelijk veroordeeld is. Op 20 januari wordt Trump geïnaugureerd.
Trump is vorig jaar al schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten. Op die manier zou hij hebben geprobeerd te verdoezelen dat hij indirect zwijggeld had betaald aan een pornoactrice die zegt seks met Trump te hebben gehad.
Hooggerechtshof
De aankomende president wilde dat een hof van beroep in de staat New York zou ingrijpen om te voorkomen dat vrijdag uitspraak wordt gedaan. Dat hof had minder dan een half uur nodig om het verzoek van Trump te verwerpen, bericht The New York Times.
De rechter leek volgens de krant uitermate kritisch over de argumenten die de advocaten van de Republikein aandroegen, maar heeft mogelijk niet het laatste woord. Trump heeft nog meer beroepsmogelijkheden.
De Republikein zou nog naar federale rechtbanken kunnen stappen. Als dat op niets uitloopt, kan hij ook het Hooggerechtshof nog vragen om in te grijpen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
2 uur geledenWARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.
4 uur geleden