Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump is er ook in hoger beroep niet in geslaagd om de uitspraak in de zwijggeldzaak uit te stellen. De aanstaande Amerikaanse president zal komende vrijdag zijn straf te horen krijgen.
De rechter heeft al aangegeven dat Trump niet hoeft te vrezen voor een gevangenisstraf of een boete. Wel zal zijn schuld waarschijnlijk blijven staan, waardoor hij tien dagen later de eerste president van de Verenigde Staten wordt die strafrechtelijk veroordeeld is. Op 20 januari wordt Trump geïnaugureerd.
Trump is vorig jaar al schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten. Op die manier zou hij hebben geprobeerd te verdoezelen dat hij indirect zwijggeld had betaald aan een pornoactrice die zegt seks met Trump te hebben gehad.
Hooggerechtshof
De aankomende president wilde dat een hof van beroep in de staat New York zou ingrijpen om te voorkomen dat vrijdag uitspraak wordt gedaan. Dat hof had minder dan een half uur nodig om het verzoek van Trump te verwerpen, bericht The New York Times.
De rechter leek volgens de krant uitermate kritisch over de argumenten die de advocaten van de Republikein aandroegen, maar heeft mogelijk niet het laatste woord. Trump heeft nog meer beroepsmogelijkheden.
De Republikein zou nog naar federale rechtbanken kunnen stappen. Als dat op niets uitloopt, kan hij ook het Hooggerechtshof nog vragen om in te grijpen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
7 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
8 uur geleden