Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump is er ook in hoger beroep niet in geslaagd om de uitspraak in de zwijggeldzaak uit te stellen. De aanstaande Amerikaanse president zal komende vrijdag zijn straf te horen krijgen.
De rechter heeft al aangegeven dat Trump niet hoeft te vrezen voor een gevangenisstraf of een boete. Wel zal zijn schuld waarschijnlijk blijven staan, waardoor hij tien dagen later de eerste president van de Verenigde Staten wordt die strafrechtelijk veroordeeld is. Op 20 januari wordt Trump geïnaugureerd.
Trump is vorig jaar al schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten. Op die manier zou hij hebben geprobeerd te verdoezelen dat hij indirect zwijggeld had betaald aan een pornoactrice die zegt seks met Trump te hebben gehad.
Hooggerechtshof
De aankomende president wilde dat een hof van beroep in de staat New York zou ingrijpen om te voorkomen dat vrijdag uitspraak wordt gedaan. Dat hof had minder dan een half uur nodig om het verzoek van Trump te verwerpen, bericht The New York Times.
De rechter leek volgens de krant uitermate kritisch over de argumenten die de advocaten van de Republikein aandroegen, maar heeft mogelijk niet het laatste woord. Trump heeft nog meer beroepsmogelijkheden.
De Republikein zou nog naar federale rechtbanken kunnen stappen. Als dat op niets uitloopt, kan hij ook het Hooggerechtshof nog vragen om in te grijpen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
3 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
12 uur geleden