Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen

Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen

NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump is er ook in hoger beroep niet in geslaagd om de uitspraak in de zwijggeldzaak uit te stellen. De aanstaande Amerikaanse president zal komende vrijdag zijn straf te horen krijgen.

De rechter heeft al aangegeven dat Trump niet hoeft te vrezen voor een gevangenisstraf of een boete. Wel zal zijn schuld waarschijnlijk blijven staan, waardoor hij tien dagen later de eerste president van de Verenigde Staten wordt die strafrechtelijk veroordeeld is. Op 20 januari wordt Trump geïnaugureerd.

Trump is vorig jaar al schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten. Op die manier zou hij hebben geprobeerd te verdoezelen dat hij indirect zwijggeld had betaald aan een pornoactrice die zegt seks met Trump te hebben gehad.

Hooggerechtshof

De aankomende president wilde dat een hof van beroep in de staat New York zou ingrijpen om te voorkomen dat vrijdag uitspraak wordt gedaan. Dat hof had minder dan een half uur nodig om het verzoek van Trump te verwerpen, bericht The New York Times.

De rechter leek volgens de krant uitermate kritisch over de argumenten die de advocaten van de Republikein aandroegen, maar heeft mogelijk niet het laatste woord. Trump heeft nog meer beroepsmogelijkheden.

De Republikein zou nog naar federale rechtbanken kunnen stappen. Als dat op niets uitloopt, kan hij ook het Hooggerechtshof nog vragen om in te grijpen.

Meer uit Buitenland

Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

10 minuten geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

13 minuten geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

3 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

7 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

7 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

7 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

7 uur geleden