Hoger beroep Trump over uitspraak zwijggeldzaak afgewezen
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump is er ook in hoger beroep niet in geslaagd om de uitspraak in de zwijggeldzaak uit te stellen. De aanstaande Amerikaanse president zal komende vrijdag zijn straf te horen krijgen.
De rechter heeft al aangegeven dat Trump niet hoeft te vrezen voor een gevangenisstraf of een boete. Wel zal zijn schuld waarschijnlijk blijven staan, waardoor hij tien dagen later de eerste president van de Verenigde Staten wordt die strafrechtelijk veroordeeld is. Op 20 januari wordt Trump geïnaugureerd.
Trump is vorig jaar al schuldig bevonden aan het vervalsen van zakelijke documenten. Op die manier zou hij hebben geprobeerd te verdoezelen dat hij indirect zwijggeld had betaald aan een pornoactrice die zegt seks met Trump te hebben gehad.
Hooggerechtshof
De aankomende president wilde dat een hof van beroep in de staat New York zou ingrijpen om te voorkomen dat vrijdag uitspraak wordt gedaan. Dat hof had minder dan een half uur nodig om het verzoek van Trump te verwerpen, bericht The New York Times.
De rechter leek volgens de krant uitermate kritisch over de argumenten die de advocaten van de Republikein aandroegen, maar heeft mogelijk niet het laatste woord. Trump heeft nog meer beroepsmogelijkheden.
De Republikein zou nog naar federale rechtbanken kunnen stappen. Als dat op niets uitloopt, kan hij ook het Hooggerechtshof nog vragen om in te grijpen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
58 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
5 uur geleden