Hoger beroep tegen verbod motorclub No Surrender begint
LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden behandelt vrijdag de zaak van motorclub No Surrender, die in hoger beroep ging tegen een uitspraak van de rechtbank in Assen om de motorclub te verbieden.
De rechtbank oordeelde in juni vorig jaar dat No Surrender een gevaar is voor de openbare orde, omdat een groot aantal leden structureel betrokken is (geweest) bij talrijke ernstige feiten en de samenleving gevaar loopt door de motorclub.
De rechtbanken verboden behalve No Surrender eerder al clubs als de Hells Angels, Bandidos en Satudarah. De Hoge Raad bekrachtigde het verbod op Bandidos nog in april, maar besloot wel dat de lokale chapters (afdelingen) mogen blijven bestaan. De Hoge Raad zal naar verwachting begin december uitspraak doen over het beroep in cassatie in de zaak rond Satudarah. Ook in de zaak van de Hells Angels loopt nog een hoger beroep.
No Surrender bestaat sinds 2013 en heeft honderd chapters en andere onderdelen in binnen- en buitenland, met enkele honderden leden in Nederland. Bij de rechtbank in Groningen loopt momenteel een strafproces tegen vier kopstukken van No Surrender, waaronder voormalige captains Henk Kuipers en Klaas Otto. Zij worden onder meer verdacht van het leiding geven aan een criminele organisatie, mishandeling en afpersing. Klaas Otto kwam in mei vrij na een voorarrest van drie jaar en vier maanden voor zware mishandeling, bedreiging, afpersing en witwassen van 1,3 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
8 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden