Hoger beroep omwonenden Tata in uitstootzaak tegen Noord-Holland
BLOEMENDAAL (ANP) - Omwonenden van Tata Steel vinden dat de provincie Noord-Holland zijn eisen voor de uitstoot van zwaveldioxide door de staalfabriek niet had mogen bijstellen. Ze gaan daarom in hoger beroep tegen een uitspraak van de rechtbank. Die bevestigde juist de verdediging van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG), die de norm heeft opgesteld.
Door de uitspraak van de rechter kan de norm voor uitstoot van zwavel afkomstig van Tata Steel in stand blijven. Ondertussen wil de omgevingsdienst - net als de eisers - dat de uitstoot van zwaveldioxide snel minder wordt, benadrukt een woordvoerster van de OD NZKG. De omgevingsdienst heeft daarom Tata Steel verplicht te onderzoeken hoe de uitstoot van zwaveldioxide verder omlaag kan. Zodra meer mogelijk is, zal de omgevingsdienst de vergunning weer aanscherpen.
Volgens de omwonenden die de zaak hebben aangespannen, moet de norm nu al strenger. Dat wilde de omgevingsdienst in eerste instantie ook. Dit haalde het uiteindelijke besluit niet, omdat Tata Steel had aangegeven dat het nog niet mogelijk was om deze norm te halen. "Omdat Tata zelf heeft besloten de 99 jaar oude, verwaarloosde fabriek te blijven uitmelken, zou het juist harder moeten worden aangepakt", vindt Jan de Jong van stichting Schapenduinen. Hij is een van de eisers. De Jong woont op landgoed Schapenduinen in Bloemendaal, niet ver van Tata Steel.
De rechter oordeelde hierover dat de provincie Noord-Holland heeft gehandeld binnen haar beleidsvrijheid bij het aanpassen van de uitstootnorm. De woordvoerster van de omgevingsdienst voegt toe dat de uitstootnorm wel haalbaar moet zijn om juridisch gezien in stand te blijven. "Anders zet de rechtbank er mogelijk een streep door, en dan staan we alsnog met lege handen."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
5 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
13 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
14 uur geleden