Hoger beroep Mladić nu in augustus
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladić moet komende maand alsnog worden behandeld. De zittingen staan nu gepland op 25 en 26 augustus, meldt het internationale hof in Den Haag.
Mladić kreeg in 2017 een levenslange gevangenisstraf opgelegd, onder meer vanwege de massamoord in Srebrenica. Daar brachten zijn troepen in 1995 duizenden moslimmannen en -jongens om het leven.
De voormalige legerleider ging in beroep tegen die uitspraak. Die beroepszaak moest echter herhaaldelijk worden uitgesteld vanwege zijn medische problemen.
Het is nog onduidelijk of de oud-militair fysiek naar de rechtbank komt of via videolink aanwezig is. Hij moest in 2017 nog uit de zaal worden verwijderd toen hij in woede ontstak.
Het Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen, dat de taken heeft overgenomen van het Joegoslavië-Tribunaal, meldt dat Mladić op 26 augustus weer tien minuten spreektijd krijgt. Ook zijn advocaten en aanklagers komen aan het woord.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
6 uur geleden