Hoger beroep Mladić nu in augustus
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladić moet komende maand alsnog worden behandeld. De zittingen staan nu gepland op 25 en 26 augustus, meldt het internationale hof in Den Haag.
Mladić kreeg in 2017 een levenslange gevangenisstraf opgelegd, onder meer vanwege de massamoord in Srebrenica. Daar brachten zijn troepen in 1995 duizenden moslimmannen en -jongens om het leven.
De voormalige legerleider ging in beroep tegen die uitspraak. Die beroepszaak moest echter herhaaldelijk worden uitgesteld vanwege zijn medische problemen.
Het is nog onduidelijk of de oud-militair fysiek naar de rechtbank komt of via videolink aanwezig is. Hij moest in 2017 nog uit de zaal worden verwijderd toen hij in woede ontstak.
Het Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen, dat de taken heeft overgenomen van het Joegoslavië-Tribunaal, meldt dat Mladić op 26 augustus weer tien minuten spreektijd krijgt. Ook zijn advocaten en aanklagers komen aan het woord.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald, meldde admiraal Brad Cooper.
7 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
48 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.
6 uur geleden