Hoger beroep Mladić nu in augustus
DEN HAAG (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladić moet komende maand alsnog worden behandeld. De zittingen staan nu gepland op 25 en 26 augustus, meldt het internationale hof in Den Haag.
Mladić kreeg in 2017 een levenslange gevangenisstraf opgelegd, onder meer vanwege de massamoord in Srebrenica. Daar brachten zijn troepen in 1995 duizenden moslimmannen en -jongens om het leven.
De voormalige legerleider ging in beroep tegen die uitspraak. Die beroepszaak moest echter herhaaldelijk worden uitgesteld vanwege zijn medische problemen.
Het is nog onduidelijk of de oud-militair fysiek naar de rechtbank komt of via videolink aanwezig is. Hij moest in 2017 nog uit de zaal worden verwijderd toen hij in woede ontstak.
Het Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen, dat de taken heeft overgenomen van het Joegoslavië-Tribunaal, meldt dat Mladić op 26 augustus weer tien minuten spreektijd krijgt. Ook zijn advocaten en aanklagers komen aan het woord.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
12 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
14 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
15 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
2 uur geleden