Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoger beroep Mladic in maart van start

Hoger beroep Mladic in maart van start

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het hoger beroep tegen Ratko Mladic, de generaal die tijdens de volkerenmoord rond Srebrenica in de jaren negentig het bevel voerde over het Bosnisch-Servische leger, dient in maart. Hij moet dan opnieuw verschijnen voor het VN-tribunaal in Den Haag. Het hoger beroep begint op 17 maart volgend jaar.

Mladic, die ook wel de Slager van Bosnië wordt genoemd, werd eind 2017 veroordeeld tot levenslang vanwege zijn rol in de Balkanoorlog. Daartegen ging hij in beroep. Tijdens de oorlog tussen 1992 en 1995 kwamen zo'n 100.000 mensen om. Mladic wordt medeverantwoordelijk gehouden voor de dood van duizenden moslims in de enclave Srebrenica.

Mladic was samen met politiek leider van de Serviërs Radovan Karadzic en de voormalige Joegoslavische president Slobodan Milosevic een van de belangrijkste pionnen tijdens de Balkanoorlog. Milosevic stierf in 2006 in zijn cel in Den Haag, Karadzic werd veroordeeld tot levenslang vanwege de genocide.

De val van de Bosnische moslimenclave geldt als een gitzwarte bladzijde in de Nederlandse geschiedenis. Nederlandse militairen van Dutchbat waren gestationeerd in Srebrenica, maar de enclave viel en duizenden moslimmannen werden afgevoerd en vermoord.

Meer uit Buitenland

Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

30 minuten geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

34 minuten geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

52 minuten geleden
Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Nobelprijswinnares prijst ICC tijdens bezoek aan hof

DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.

1 uur geleden
EU wil geen Russische sporters in internationale sportwereld

LUXEMBURG (ANP) - Via nog meer sancties, het uitsluiten van Russische sporters in de internationale sportwereld en Russen publiekelijk als schuldige aan te wijzen na een hybride aanval, wil de EU de druk op Rusland verder opvoeren. "Druk op Moskou is de snelste weg naar een einde aan de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Israël eist dat voetbalsupporters toch naar Alkmaar mogen

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft verontwaardigd gereageerd op het weren van supporters van de Israëlische voetbalclub Hapoel Beër Sjeva in Alkmaar. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken dringt aan op het terugdraaien van dat besluit, schrijft nieuwssite The Times of Israel.

3 uur geleden