Hoger beroep Bouterse voor rol bij Decembermoorden
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse moet zich vrijdag in hoger beroep verantwoorden voor zijn rol bij de Decembermoorden. Naast Bouterse staan vier andere verdachten terecht.
De Surinaamse krijgsraad veroordeelde Bouterse eind 2019 bij verstek tot twintig jaar cel. Hij verscheen nooit op zittingen. Vrijwel direct na zijn veroordeling kondigde Bouterse al aan in hoger beroep te gaan. De zaak zal worden behandeld door drie rechters. Dit zijn andere rechters dan die het vonnis vaststelden.
De zaak draait om de dood van vijftien politieke tegenstanders van Bouterse. Zij werden op 8 december 1982 vermoord in fort Zeelandia in Paramaribo. Bouterse is de hoofdverdachte. Hij was op het moment van de moorden de leider van het toenmalige militaire bewind in Suriname.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.
8 minuten geledenMONTPELLIER (ANP) - In het zuiden van Frankrijk geldt code rood vanwege veel wateroverlast en overstromingen. Volgens Weeronline viel er lokaal meer dan 330 millimeter regen. Het gaat om de departementen Gard en Hérault tussen de Spaanse grens en de rivier de Rhône.
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.
36 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Wapenfabrieken die in Europese landen wapens speciaal voor Oekraïne maken, zijn voor Rusland militaire doelwitten, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
57 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël schroeft de beveiliging van zijn commerciële luchtvaart op. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu, nadat eerder op woensdag een incident had plaatsgevonden in een toestel van flydubai dat op weg was naar Tel Aviv. Eerder zei de Israëlische premier al in een videoboodschap dat hij zijn veiligheidsdiensten had opgedragen zich voor te bereiden op "verdere bedreigingen".
1 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben gelast de nieuwssite T24 te sluiten, omdat het medium propaganda zou maken voor de lhbtiq+-gemeenschap. Dit is gebeurd in het kader van een onderzoek van het ministerie van Justitie dat is getiteld "Mijn familie is veilig". Volgens T24 is het medium slachtoffer van een lange lastercampagne op sociale media. Het is volgens T24 censuur.
1 uur geleden