Hoger beroep Bouterse voor rol bij Decembermoorden
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse moet zich vrijdag in hoger beroep verantwoorden voor zijn rol bij de Decembermoorden. Naast Bouterse staan vier andere verdachten terecht.
De Surinaamse krijgsraad veroordeelde Bouterse eind 2019 bij verstek tot twintig jaar cel. Hij verscheen nooit op zittingen. Vrijwel direct na zijn veroordeling kondigde Bouterse al aan in hoger beroep te gaan. De zaak zal worden behandeld door drie rechters. Dit zijn andere rechters dan die het vonnis vaststelden.
De zaak draait om de dood van vijftien politieke tegenstanders van Bouterse. Zij werden op 8 december 1982 vermoord in fort Zeelandia in Paramaribo. Bouterse is de hoofdverdachte. Hij was op het moment van de moorden de leider van het toenmalige militaire bewind in Suriname.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
10 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De EU-grensbewakingsdienst Frontex heeft in de eerste zes maanden van dit jaar EU-lidstaten ondersteund bij de terugkeer van ruim 33.000 afgewezen asielzoekers naar landen buiten de Europese Unie. In dezelfde periode vorig jaar ging het om ongeveer 30.000 mensen. Dit heeft Frontex maandag bekendgemaakt.
5 uur geleden