Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoger begin voor Wall Street

Hoger begin voor Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geopend. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar de langverwachte ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten later deze week. Daarnaast gaat het cijferseizoen op Wall Street van start met resultaten van onder meer de grote Amerikaanse banken.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handel 0,1 procent hoger op 28.851 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,2 procent bij tot 3270 punten, techbeurs Nasdaq steeg 0,3 procent tot 9206 punten.

Een Chinese handelsdelegatie onder leiding van vicepremier Liu He is van maandag tot woensdag in Washington. Als onderdeel van de overeenkomst beloofden de VS af te zien van eerder aangekondigde verhogingen van importtarieven op Chinese goederen. Peking beloofde op zijn beurt voor miljarden extra aan landbouwgoederen uit de VS te zullen aanschaffen.

Woodward

Aan het bedrijvenfront werd gemeld dat de luchtvaart- en defensietoeleveranciers Woodward en Hexcel gaan fuseren in een aandelentransactie. Met de deal wordt Hexcel gewaardeerd op 6,4 miljard dollar. Woodward dikte 5 procent aan, Hexcel klom bijna 10 procent.

Daarnaast werd bekend dat de producent van bekabeling en beveiligingsapparatuur Anixter International heeft ingestemd met een verhoogd overnamebod van elektronicadistributeur Wesco van 4,5 miljard dollar. Daarmee komt een einde aan een overnameslag rond Anixter (min 0,7 procent) tussen Wesco (plus 1 procent) en investeerder Clayton, Dubilier & Rice.

De maker van sport- en yogakleding Lululemon Athletica verhoogde zijn verwachtingen voor de winst en omzet in het vierde kwartaal dankzij goede zaken in de feestdagenperiode. Het aandeel steeg 2 procent.

Tesla steeg na een positief analistenrapport 4,8 procent. Een aandeel van de maker van elektrische auto's was voor het eerst meer dan 500 dollar waard.

Meer uit Financieel

Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

1 uur geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

1 uur geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

8 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

12 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

12 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

12 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

13 uur geleden