Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge winsten voor Amerikaanse oliebedrijven ExxonMobil en Chevron

Hoge winsten voor Amerikaanse oliebedrijven ExxonMobil en Chevron

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.

ExxonMobil, het grootste olieconcern van de Verenigde Staten, boekte een winst van 14,7 miljard dollar en Chevron was goed voor 12,1 miljard dollar. Door de oorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz zijn de olieprijzen hard gestegen en dat stuwt de winstgevendheid in de oliesector. Daarnaast hebben ExxonMobil en Chevron ook de productie opgevoerd in onder meer het olierijke gebied Permian Basin in de VS. Volgens Chevron steeg de Amerikaanse olieproductie naar een recordniveau.

ExxonMobil zei verder dat de dieselproductie een record bereikte. Wel deed het concern onderhoudswerkzaamheden aan raffinaderijen. Het bedrijf heeft ook zijn productie in de wateren van Guyana verhoogd. Verder kampt het bedrijf met productieverlies in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten door schade aan energiefaciliteiten. Chevron pompte ook meer olie op in de Golf van Mexico.

Donderdag maakte Shell een winst in het afgelopen kwartaal van 9,8 miljard dollar bekend door de onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

24 minuten geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

2 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

4 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

5 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

6 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

6 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

17 uur geleden