Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge verwachtingen van Duitsland als EU-voorzitter

Hoge verwachtingen van Duitsland als EU-voorzitter

BRUSSEL (ANP) - Duitsland is vanaf woensdag een half jaar voorzitter van de Raad van de Europese Unie. De regering van bondskanselier Angela Merkel heeft als belangrijkste doelstelling Europa versterkt uit de coronacrisis te loodsen. Als motto heeft Berlijn 'Samen voor Europa’s herstel’ gekozen.

De grootste lidstaat beheert tot eind december de vergaderagenda en zit de ministerraden voor. De ambities zijn hoog en de verwachtingen hooggespannen. Merkel heeft een vlot akkoord over de EU-meerjarenbegroting en het voorgestelde herstelfonds van 750 miljard euro voor zwaar door de coronacrisis getroffen landen en regio’s als topprioriteit bestempeld.

De 27 regeringsleiders houden hierover medio juli een top in Brussel, maar voor overeenstemming zijn nog talloze gesprekken nodig. "De pandemie heeft blootgelegd hoe fragiel het Europese project is", zei Merkel onlangs. "Nog nooit waren solidariteit en samenhang in Europa zo belangrijk als vandaag."

Vanwege de coronacrisis waren fysieke bijeenkomsten in Brussel maandenlang niet mogelijk, waardoor onder het Kroatische voorzitterschap veel dossiers stil kwamen te liggen. Duitsland wil de vaart er weer inbrengen en heeft het aantal medewerkers in Brussel fors opgeschroefd. Op beleidsterreinen als klimaat, migratie en asiel, digitalisering, duurzaamheid en defensie ligt nog veel werk te wachten. Tegelijkertijd moeten de intensieve onderhandelingen met de Britten over de toekomstige relatie tot een goed einde worden gebracht.

Duitsland wil ook dat de EU eensgezinder en krachtiger optreedt op het wereldtoneel. Zeker nu de VS onder president Trump een minder betrouwbare partner zijn, maar ook om weerwoord te bieden aan China, Rusland en Turkije. Een geplande EU-top in september met Chinese leiders in Leipzig is evenwel uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Iraanse film It Was Just an Accident wint Gouden Palm

CANNES (ANP/AFP) - De film It Was Just an Accident heeft de Gouden Palm gewonnen op het Filmfestival van Cannes. De Iraanse film van schrijver en regisseur Jafar Panahi sleepte zaterdag de prestigieuze prijs in de wacht De film gaat over vijf Iraanse mensen die een man tegenkomen die hen vermoedelijk martelde in de gevangenis.

1 uur geleden
VN-hulporganisatie: acute ondervoeding bij 70.000 kinderen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) stelt dat meer dan 70.000 kinderen in Gaza te kampen hebben met acute ondervoeding. Volgens de VN-hulporganisatie komt dat doordat Israël slechts een minieme hoeveelheid hulp het verwoeste gebied binnenlaat.

3 uur geleden
Stroomstoring aan Middellandse Zeekust bij Cannes voorbij

CANNES/NICE (ANP) - De stroomuitval die een reeks gemeenten aan de Franse Rivièra in het departement Alpes-Maritimes zaterdag heeft getroffen, is volgens de betrokken elektriciteitsmaatschappijen en autoriteiten helemaal voorbij. Door brandstichting in een distributiepost in de nacht en de vernieling van drie pijlers van een hoogspanningsmast in de ochtend, kwamen 160.000 huishoudens zonder stroom te zitten in een kuststreek bij Cannes en Antibes.

3 uur geleden
Verdachte steekpartij Hamburg naar psychiatrische kliniek

HAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag op het centraal station van Hamburg meerdere mensen met een mes stak, wordt naar een psychiatrische instelling gebracht. Dat heeft een politierechter bepaald. Eerder had de politie verklaard dat er "zeer concrete aanwijzingen zijn voor een psychische aandoening bij de verdachte".

3 uur geleden
Stroomstoring aan Côte d'Azur eind van de middag voorbij

CANNES/NICE (ANP) - De stroomstoring die een deel van de Franse Rivièra heeft getroffen is volgens de autoriteiten in het departement Alpes-Maritimes aan het einde van de middag verholpen. Rond het middaguur zaten 160.000 huishoudens zonder stroom en ook op het filmfestival van Cannes viel enige tijd de stroom uit.

4 uur geleden
Syrische leider op bezoek bij Turkse president in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa is naar Istanbul gegaan voor een ontmoeting met de Turkse president Erdogan. Turkse media melden dat de twee in het historische paleis van Dolmabahce aan de Bosporus zijn samengekomen. Over de inhoud van hun gesprek is niets meegedeeld.

5 uur geleden
Stroomstoring rond Cannes met opzet veroorzaakt, aldus politie

CANNES/NICE (ANP) - Langs de Middellandse Zeekust in Frankrijk is zaterdag een grote stroomstoring ontstaan die 160.000 huishoudens heeft getroffen. Volgens de politie is er sprake van opzet, melden plaatselijke media. Cannes, waar momenteel het jaarlijkse filmfestival plaatsvindt, is ook getroffen.

7 uur geleden