Hoge verwachtingen bij Norris over nieuwe McLaren
SILVERSTONE (ANP) - McLaren heeft op het Britse circuit Silverstone een auto in de vertrouwde kleuren (papaja-oranje en zwart) gepresenteerd voor het nieuwe seizoen in de Formule 1. De verwachtingen over de MCL38 zijn hoog, want met name coureur Lando Norris was de tweede helft van het vorige seizoen een gevaarlijke tegenstander van wereldkampioen Max Verstappen.
"We willen komend seizoen voortbouwen op dat momentum van vorig seizoen, maar weten ook dat we realistisch moeten zijn", zei teambaas Andrea Stella. "Elk team zal zijn auto hebben verbeterd en dus zal de concurrentie groot zijn. We hebben een aantal vernieuwingen doorgevoerd, waarvan we bij de testraces in Bahrein pas echt zullen zien of we goed werk hebben verricht."
Norris, die in januari een langjarige verbintenis sloot met McLaren, is hoopvol. "Ik heb er alle vertrouwen in dat we vooruitgang hebben geboekt, al zal dat pas echt duidelijk worden in Bahrein", zei de 24-jarige Brit, die in het tweede deel van vorig seizoen zeven keer op het podium eindigde, waarvan zes keer op de tweede plaats.
Norris vormt net als vorig seizoen een koppel met de Australiër Oscar Piastri. Het nieuwe seizoen in de Formule 1 begint op 2 maart met de Grote Prijs van Bahrein.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
7 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
17 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden