Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Veluwe pleit bij Europese Commissie voor bejagen wolf

Hoge Veluwe pleit bij Europese Commissie voor bejagen wolf

OTTERLO/BRUSSEL (ANP) - Het Nationale Park De Hoge Veluwe heeft bij de Europese Commissie gepleit voor het mogen bejagen van wolven in het park. De parkdirectie schrijft dat in een brief in reactie op de vraag van de Europese Commissie om meer informatie over wolven en de eventuele overlast die de roofdieren veroorzaken. De Hoge Veluwe hoopt dat de Europese beschermingsregels van de wolf versoepeld worden.

Eerder hebben enkele gemeenten en de provincie Gelderland al hun zorgen over de wolf geuit bij de Europese Commissie. De Hoge Veluwe wilde tot nu toe nooit gegevens over wolven in het park delen, maar meldt nu in de brief voor het eerst dat er een wolvenroedel in het park zit, van in elk geval een paar met vijf welpen. Of er dit jaar nieuwe welpen zijn geboren is niet bekend, aldus de parkdirectie. Het is wel bekend dat een jonge wolf in het park dicht bij bezoekers komt. Daar heeft de parkdirectie zorgen over, staat in de brief.

Volgens De Hoge Veluwe lopen wolven vrij in en uit het park ondanks hoge hekken rondom. Daar springen ze overheen of ze gebruiken openingen die dassen en vossen hebben gemaakt. De wolven zouden de biodiversiteit in het park aantasten en daarom is verjagen en afschieten nodig, vindt de parkdirectie.

Europese Commissie

De Europese Commissie wilde lang niet weten van ruimere mogelijkheden om wolven te verjagen of af te schieten. Maar onder druk van onder meer het Europees Parlement kondigde zij begin deze maand aan lokale bestuurders en andere betrokkenen te raadplegen. Dat leverde ruim 17.000 e-mails op, zegt een woordvoerder. De provincie Gelderland reisde, mede namens Drenthe en enkele gemeenten, zelfs af naar Brussel om voor minder strikte bescherming te pleiten.

Het duurt wel even voor alle post is doorgenomen, aldus de commissie. Voor het eind van het jaar wil zij met conclusies komen. Mogelijk volgen dan ook voorstellen.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties waarschuwen voor achteruitgang zoetwaternatuur

ZEIST (ANP) - Het herstel van de Nederlandse zoetwaternatuur hapert. Milieubeleid wierp jarenlang zijn vruchten af, maar op meerdere terreinen is de stijgende lijn gestopt of gaat het zelfs weer de verkeerde kant op. "Het biodiversiteitsherstel in beken en rivieren is omgeslagen in achteruitgang", waarschuwen het Wereld Natuur Fonds (WWF-NL), SoortenNL en Sovon in een dinsdag verschenen editie van het Living Planet Report.

3 uur geleden
Mogelijke brandstichting bij opvang minderjarige asielzoekers

CADIER EN KEER (ANP) - Bij een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in het Limburgse Cadier en Keer is maandagavond brand uitgebroken. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting en heeft een verdachte aangehouden.

3 uur geleden
Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

9 uur geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

12 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

13 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

14 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

15 uur geleden