Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Veluwe pleit bij Europese Commissie voor bejagen wolf

Hoge Veluwe pleit bij Europese Commissie voor bejagen wolf

OTTERLO/BRUSSEL (ANP) - Het Nationale Park De Hoge Veluwe heeft bij de Europese Commissie gepleit voor het mogen bejagen van wolven in het park. De parkdirectie schrijft dat in een brief in reactie op de vraag van de Europese Commissie om meer informatie over wolven en de eventuele overlast die de roofdieren veroorzaken. De Hoge Veluwe hoopt dat de Europese beschermingsregels van de wolf versoepeld worden.

Eerder hebben enkele gemeenten en de provincie Gelderland al hun zorgen over de wolf geuit bij de Europese Commissie. De Hoge Veluwe wilde tot nu toe nooit gegevens over wolven in het park delen, maar meldt nu in de brief voor het eerst dat er een wolvenroedel in het park zit, van in elk geval een paar met vijf welpen. Of er dit jaar nieuwe welpen zijn geboren is niet bekend, aldus de parkdirectie. Het is wel bekend dat een jonge wolf in het park dicht bij bezoekers komt. Daar heeft de parkdirectie zorgen over, staat in de brief.

Volgens De Hoge Veluwe lopen wolven vrij in en uit het park ondanks hoge hekken rondom. Daar springen ze overheen of ze gebruiken openingen die dassen en vossen hebben gemaakt. De wolven zouden de biodiversiteit in het park aantasten en daarom is verjagen en afschieten nodig, vindt de parkdirectie.

Europese Commissie

De Europese Commissie wilde lang niet weten van ruimere mogelijkheden om wolven te verjagen of af te schieten. Maar onder druk van onder meer het Europees Parlement kondigde zij begin deze maand aan lokale bestuurders en andere betrokkenen te raadplegen. Dat leverde ruim 17.000 e-mails op, zegt een woordvoerder. De provincie Gelderland reisde, mede namens Drenthe en enkele gemeenten, zelfs af naar Brussel om voor minder strikte bescherming te pleiten.

Het duurt wel even voor alle post is doorgenomen, aldus de commissie. Voor het eind van het jaar wil zij met conclusies komen. Mogelijk volgen dan ook voorstellen.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

1 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

2 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

5 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

6 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

8 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

8 uur geleden