Hoge Veluwe pleit bij Europese Commissie voor bejagen wolf
OTTERLO/BRUSSEL (ANP) - Het Nationale Park De Hoge Veluwe heeft bij de Europese Commissie gepleit voor het mogen bejagen van wolven in het park. De parkdirectie schrijft dat in een brief in reactie op de vraag van de Europese Commissie om meer informatie over wolven en de eventuele overlast die de roofdieren veroorzaken. De Hoge Veluwe hoopt dat de Europese beschermingsregels van de wolf versoepeld worden.
Eerder hebben enkele gemeenten en de provincie Gelderland al hun zorgen over de wolf geuit bij de Europese Commissie. De Hoge Veluwe wilde tot nu toe nooit gegevens over wolven in het park delen, maar meldt nu in de brief voor het eerst dat er een wolvenroedel in het park zit, van in elk geval een paar met vijf welpen. Of er dit jaar nieuwe welpen zijn geboren is niet bekend, aldus de parkdirectie. Het is wel bekend dat een jonge wolf in het park dicht bij bezoekers komt. Daar heeft de parkdirectie zorgen over, staat in de brief.
Volgens De Hoge Veluwe lopen wolven vrij in en uit het park ondanks hoge hekken rondom. Daar springen ze overheen of ze gebruiken openingen die dassen en vossen hebben gemaakt. De wolven zouden de biodiversiteit in het park aantasten en daarom is verjagen en afschieten nodig, vindt de parkdirectie.
Europese Commissie
De Europese Commissie wilde lang niet weten van ruimere mogelijkheden om wolven te verjagen of af te schieten. Maar onder druk van onder meer het Europees Parlement kondigde zij begin deze maand aan lokale bestuurders en andere betrokkenen te raadplegen. Dat leverde ruim 17.000 e-mails op, zegt een woordvoerder. De provincie Gelderland reisde, mede namens Drenthe en enkele gemeenten, zelfs af naar Brussel om voor minder strikte bescherming te pleiten.
Het duurt wel even voor alle post is doorgenomen, aldus de commissie. Voor het eind van het jaar wil zij met conclusies komen. Mogelijk volgen dan ook voorstellen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
4 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden