Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge tussentijdse opkomst bij verkiezingen Sint-Maarten

Hoge tussentijdse opkomst bij verkiezingen Sint-Maarten

PHILIPSBURG (ANP) - Het aantal mensen dat een stem heeft uitgebracht tijdens de parlementsverkiezingen op Sint-Maarten lag om 14.00 uur lokale tijd (19.00 uur Nederlandse tijd) op ruim 34 procent. Dat is aanzienlijk meer dan tijdens de verkiezingen van vier jaar geleden. Toen had rond dezelfde tijd 27 procent van de stemgerechtigden een stem uitgebracht.

Dat heeft het Centrale Stembureau donderdag bekendgemaakt. Volgens dat bureau verlopen de verkiezingen voorspoedig. Al vanaf 08.00 uur zijn er mensen gaan stemmen bij een van de twintig stembureaus op het eiland.

De stembureaus zijn open tot 20.00 uur (01.00 Nederlandse tijd). Van tevoren had de politie en het Openbaar Ministerie gewaarschuwd streng op te treden tegen het kopen en verkopen van stemmen en het vernielen van politieke posters. Hierover zijn op de verkiezingsdag tot nu toe geen incidenten gemeld.

Op Sint-Maarten mogen 22.553 mensen stemmen. Er doen acht partijen mee en in het parlement zijn in totaal vijftien zetels. De grootste partij, National Alliance van minister-president Silveria Jacobs, hoopt na vier relatief stabiele jaren voldoende stemmen te krijgen om verder te kunnen regeren.

Meer uit Politiek

Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

2 uur geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

4 uur geleden
Vermeer: Keijzer sprak met Markuszower, vertrouwen is geknakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.

6 uur geleden
Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

19 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

19 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

21 uur geleden