Hoge tussentijdse opkomst bij verkiezingen Sint-Maarten
PHILIPSBURG (ANP) - Het aantal mensen dat een stem heeft uitgebracht tijdens de parlementsverkiezingen op Sint-Maarten lag om 14.00 uur lokale tijd (19.00 uur Nederlandse tijd) op ruim 34 procent. Dat is aanzienlijk meer dan tijdens de verkiezingen van vier jaar geleden. Toen had rond dezelfde tijd 27 procent van de stemgerechtigden een stem uitgebracht.
Dat heeft het Centrale Stembureau donderdag bekendgemaakt. Volgens dat bureau verlopen de verkiezingen voorspoedig. Al vanaf 08.00 uur zijn er mensen gaan stemmen bij een van de twintig stembureaus op het eiland.
De stembureaus zijn open tot 20.00 uur (01.00 Nederlandse tijd). Van tevoren had de politie en het Openbaar Ministerie gewaarschuwd streng op te treden tegen het kopen en verkopen van stemmen en het vernielen van politieke posters. Hierover zijn op de verkiezingsdag tot nu toe geen incidenten gemeld.
Op Sint-Maarten mogen 22.553 mensen stemmen. Er doen acht partijen mee en in het parlement zijn in totaal vijftien zetels. De grootste partij, National Alliance van minister-president Silveria Jacobs, hoopt na vier relatief stabiele jaren voldoende stemmen te krijgen om verder te kunnen regeren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geleden