Hoge straffen voor moord op marechaussee Toon Brood op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter op Curaçao heeft woensdagmiddag (lokale tijd) hoge straffen opgelegd aan drie Curaçaose mannen voor de moord op de Nederlandse marechaussee Toon Brood op 31 mei vorig jaar. De rechter noemde de handelwijze van de mannen "meedogenloos".
De drie mannen drongen het huis binnen van Brood, en schoten hem daar dood. Amon F. (20) kreeg 26 jaar gevangenisstraf, tegen hem was 28 jaar geëist. Hij heeft negen maanden voor de dood van Brood een 25-jarige man doodgeschoten.
Volgens de rechter is bewezen verklaard dat Aivano M. (23) Brood heeft doodgeschoten in diens eigen huis. Hij kreeg 18 jaar opgelegd, tegen hem was 20 jaar geëist. Claverzjion N. (26) kreeg zestien jaar cel, tegen hem was achttien jaar geëist.
Spullen stelen
Tegen de chauffeur Glennson Z. (27) is vijf jaar geëist, maar hij kreeg dertig maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Hij zat tijdens de moord in een auto en was volgens de rechter niet medeplichtig aan de moord.
De rechter benadrukte dat de mannen volgens eigen zeggen de intentie hadden om spullen te gaan stelen in het huis. Maar ze gingen "gewapend en gemaskerd een woning binnen waar ze niets te zoeken hadden". Ook wisten ze dat de bewoners thuis waren, de kans op een confrontatie was daarmee groot.
Zodra Brood de mannen ontdekte, schoot M. hem dood. Ze lieten de vrouw van Brood, Sonja, niet naar haar stervende man gaan en bedreigden haar. Daarop zijn ze alle drie op zoek gegaan naar spullen in het huis, dat verlieten ze uiteindelijk met een gestolen auto, sieraden en een telefoon.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
42 minuten geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
4 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad. Schiphol zelf ziet zo'n nachtsluiting niet zitten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.
4 uur geleden