Hoge straffen voor moord op marechaussee Toon Brood op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter op Curaçao heeft woensdagmiddag (lokale tijd) hoge straffen opgelegd aan drie Curaçaose mannen voor de moord op de Nederlandse marechaussee Toon Brood op 31 mei vorig jaar. De rechter noemde de handelwijze van de mannen "meedogenloos".
De drie mannen drongen het huis binnen van Brood, en schoten hem daar dood. Amon F. (20) kreeg 26 jaar gevangenisstraf, tegen hem was 28 jaar geëist. Hij heeft negen maanden voor de dood van Brood een 25-jarige man doodgeschoten.
Volgens de rechter is bewezen verklaard dat Aivano M. (23) Brood heeft doodgeschoten in diens eigen huis. Hij kreeg 18 jaar opgelegd, tegen hem was 20 jaar geëist. Claverzjion N. (26) kreeg zestien jaar cel, tegen hem was achttien jaar geëist.
Spullen stelen
Tegen de chauffeur Glennson Z. (27) is vijf jaar geëist, maar hij kreeg dertig maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Hij zat tijdens de moord in een auto en was volgens de rechter niet medeplichtig aan de moord.
De rechter benadrukte dat de mannen volgens eigen zeggen de intentie hadden om spullen te gaan stelen in het huis. Maar ze gingen "gewapend en gemaskerd een woning binnen waar ze niets te zoeken hadden". Ook wisten ze dat de bewoners thuis waren, de kans op een confrontatie was daarmee groot.
Zodra Brood de mannen ontdekte, schoot M. hem dood. Ze lieten de vrouw van Brood, Sonja, niet naar haar stervende man gaan en bedreigden haar. Daarop zijn ze alle drie op zoek gegaan naar spullen in het huis, dat verlieten ze uiteindelijk met een gestolen auto, sieraden en een telefoon.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
4 uur geleden