Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge straffen voor moord op marechaussee Toon Brood op Curaçao

Hoge straffen voor moord op marechaussee Toon Brood op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter op Curaçao heeft woensdagmiddag (lokale tijd) hoge straffen opgelegd aan drie Curaçaose mannen voor de moord op de Nederlandse marechaussee Toon Brood op 31 mei vorig jaar. De rechter noemde de handelwijze van de mannen "meedogenloos".

De drie mannen drongen het huis binnen van Brood, en schoten hem daar dood. Amon F. (20) kreeg 26 jaar gevangenisstraf, tegen hem was 28 jaar geëist. Hij heeft negen maanden voor de dood van Brood een 25-jarige man doodgeschoten.

Volgens de rechter is bewezen verklaard dat Aivano M. (23) Brood heeft doodgeschoten in diens eigen huis. Hij kreeg 18 jaar opgelegd, tegen hem was 20 jaar geëist. Claverzjion N. (26) kreeg zestien jaar cel, tegen hem was achttien jaar geëist.

Spullen stelen

Tegen de chauffeur Glennson Z. (27) is vijf jaar geëist, maar hij kreeg dertig maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Hij zat tijdens de moord in een auto en was volgens de rechter niet medeplichtig aan de moord.

De rechter benadrukte dat de mannen volgens eigen zeggen de intentie hadden om spullen te gaan stelen in het huis. Maar ze gingen "gewapend en gemaskerd een woning binnen waar ze niets te zoeken hadden". Ook wisten ze dat de bewoners thuis waren, de kans op een confrontatie was daarmee groot.

Zodra Brood de mannen ontdekte, schoot M. hem dood. Ze lieten de vrouw van Brood, Sonja, niet naar haar stervende man gaan en bedreigden haar. Daarop zijn ze alle drie op zoek gegaan naar spullen in het huis, dat verlieten ze uiteindelijk met een gestolen auto, sieraden en een telefoon.

Meer uit Binnenland

Pleegzorgorganisatie Enver niet langer onder verscherpt toezicht

ROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.

15 minuten geleden
Vijf aanhoudingen na ontvoering Nederlandse vrouw in België

LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.

1 uur geleden
Ruim 26 jaar cel voor dodelijke schietpartij Zwijndrecht

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft maandag in hoger beroep de 52-jarige Minh Nghia V. veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden gevangenisstraf. V. schoot in januari 2023 op een parkeerplaats in Zwijndrecht zijn ex-vriendin en haar moeder neer. De ex (38) raakte blijvend invalide, haar 66-jarige moeder overleefde het geweld niet. Het Openbaar Ministerie had een levenslange celstraf geëist.

1 uur geleden
OM in beroep tegen vrijspraak ex-NCTV'er voor spionage Marokko

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.

2 uur geleden
OM eist 9,5 jaar tegen vrouw (75) voor doden partner

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.

4 uur geleden
Arrestaties bij duel Feyenoord-Ajax, merendeel voor discriminatie

ROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.

5 uur geleden
Code geel in westen, midden en noorden van het land om mist

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.

8 uur geleden