
Hoge stand Seine dreigt delen Parijs onder water te zetten
PARIJS (ANP) - Voor Parijs is door de autoriteiten een waarschuwing uitgevaardigd voor overstromingen. De waterstand van de Seine is gestegen tot vier meter, waardoor de rivier op diverse plaatsen uit zijn oevers is getreden.
De oorzaak is de vele neerslag die de stad en omliggende gebieden de afgelopen dagen teisterde. Veel paden en looproutes langs de rivier die de Franse hoofdstad doorkruist zijn inmiddels afgesloten omdat ze onder water staan. Ook Ile aux Cygnes, een eilandje in de rivier is afgesloten vanwege hoogwater. Veel mensen bekijken het schouwspel vanaf de vele bruggen die de rivier overspannen.
Verwacht wordt dat het waterpeil de komende dagen nog verder zal stijgen. Bewoners wordt opgeroepen om waakzaam te zijn, omdat het waterpeil soms onverwacht snel kan stijgen.
De afgelopen jaren was het vaker raak. In 2016 steeg het waterpeil tot 6,10 meter. De Seine bereikte in 2018 een hoogte van 5,80 meter. Zo'n 1500 mensen zijn toen uit hun huizen in de Parijs en omstreken geëvacueerd.
Het record stamt uit 1919, toen de rivier tot een hoogte van 8,62 meter steeg.
Ook andere delen van Frankrijk werden de afgelopen maanden al getroffen door wateroverlast vanwege de hevige neerslag. In Noord-Frankrijk verdronk een 70-jarige man zondag door een overstroming en in het zuiden was grote schade en waren wegen afgesloten door het vele water.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR) - Landen in het Midden-Oosten waar Amerikaanse militairen zijn gelegerd, bereiden zich voor op een mogelijke escalatie van het conflict in de regio. Bahrein en Koeweit kondigden maatregelen aan na Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in Iran.
7 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De eerste afzegging voor de NAVO-top in Den Haag is binnen. De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung komt dinsdag niet naar de top, laat zijn staf weten. Het besluit is ingegeven door "diverse binnenlandse kwesties en de onzekerheden door de toestand in het Midden-Oosten". De boodschap komt enkele uren na Amerikaanse bombardementen op Iran.
28 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat bij een speciale operatie in de Gazastrook de lichamen zijn geborgen van nog eens drie gijzelaars. Het gaat om de burgers Ofra Keidar en Yonatan Samerano en de militair Shay Levinson, staat in een verklaring.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt niet te weten hoe Iran zou moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel. Verschillende landen en de Europese Unie hebben daartoe opgeroepen. Abbas Araqchi schrijft op X dat eerst Israël en nu ook de Verenigde Staten zulke gesprekken onmogelijk maken door Iran aan te vallen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Kernmacht Pakistan heeft kritiek geuit op de Amerikaanse aanvallen op nucleaire infrastructuur in het buurland Iran. "We maken ons ernstig zorgen over een mogelijke verdere escalatie van de spanningen in de regio", zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran had voorafgaand aan de Amerikaanse aanval op de kerninstallaties van het land al verrijkt uranium verplaatst en medewerkers geëvacueerd. Dat zei een Iraanse functionaris van de staatstelevisie volgens persbureau Reuters. "De voorraden verrijkt uranium zijn overgebracht uit de nucleaire centra en er zijn daar geen materialen meer die, als ze geraakt zouden worden, straling zouden veroorzaken en schadelijk zouden zijn voor onze landgenoten."
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Golfstaat Qatar zegt na de Amerikaanse aanval op Iran te vrezen voor "rampzalige gevolgen" voor de regio en de rest van de wereld. Het roept betrokken partijen op "verstandig en terughoudend te handelen en verdere escalatie te vermijden".
1 uur geleden