Hoge Raad: veroordeling Sjonny W. voor doden vrouwen blijft staan
AMSTERDAM (ANP) - De veroordeling van Sjonny W. voor het doden van drie vrouwen, blijft in stand. Dat heeft de Hoge Raad dinsdag beslist. De Amsterdammer werd eind 2021 in hoger beroep veroordeeld tot 19 jaar en 11 maanden cel en tbs met dwangverpleging voor de gewelddadige dood van Monique Roossien (26) in 2003 en van Mirela Mos (30) eind 2004. Ook heeft hij volgens het Amsterdamse gerechtshof de sinds 2017 vermiste Sabrina Oosterbeek (30) omgebracht.
W. heeft betrokkenheid altijd ontkend en ging in cassatie. De Hoge Raad oordeelt wel dat W. een strafvermindering krijgt van drie maanden omdat de behandeling van zijn zaak bij de rechtbank en het hof te lang heeft geduurd. Tegen deze uitspraak is geen beroep meer mogelijk
Het bebloede lichaam van Roossien werd in april 2003 gevonden aan de Uitdammerdijk aan het IJmeer, boven Amsterdam. Het in stukken gehakte lichaam van Mos werd in november 2004 verdeeld over meerdere vuilniszakken in Amsterdam Zuidoost aangetroffen. Oosterbeek verdween in 2017 na een bezoek aan W. Alle slachtoffers waren werkzaam als prostituee.
De straf die de man in hoger beroep kreeg was hoger dan die waartoe de rechtbank in 2019 besloot. Toen kreeg de man nog ruim veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor alleen de dood van Mos. In de andere zaken werd hij vrijgesproken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
57 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
1 uur geledenLOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.
3 uur geleden