Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Raad: veroordeling Jos B. kan in stand blijven

Hoge Raad: veroordeling Jos B. kan in stand blijven

DEN HAAG (ANP) - De veroordeling van Jos B. voor de dood van Nicky Verstappen kan in stand blijven. Door de lange duur van de procedure krijgt B. wel drie maanden strafkorting, bepaalde de Hoge Raad dinsdag. Zijn straf komt daarmee uit op 15 jaar en 9 maanden voor het doden, misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige jongen in 1998.

De Hoge Raad kijkt alleen of alle procedures juist zijn doorlopen en niet naar de inhoud van de strafzaak. Na deze uitspraak is geen beroep meer mogelijk. "Hiermee komt voor alle betrokkenen een einde aan deze procedure", zei de voorzitter van de Hoge Raad.

Nicky verdween in de nacht van 9 op 10 augustus 1998 van een jeugdkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam in een nabijgelegen kerstbomenperceel gevonden. Heel lang leek de zaak onopgelost te blijven. Pas in 2018, na een grootschalig DNA-onderzoek, kwam B. in beeld. Toen de naam van de Limburger bekend werd, bleek hij echter spoorloos. B., een fanatiek bushcrafter, werd na een klopjacht in Spanje gearresteerd.

DNA-sporen

Er zijn meerdere DNA-sporen van B. gevonden op de pyjamabroek, de binnen- en buitenkant van de onderbroek en op het lichaam van Nicky. Dat zijn DNA op Nicky zat, kwam volgens B. omdat hij het lichaam van de jongen had gevonden, maar die was toen al overleden. Uit angst - B. heeft een zedenverleden - had hij naar eigen zeggen de vondst nooit durven melden.

Het gerechtshof in Den Bosch noemde de verklaring van B. niet geloofwaardig en veroordeelde hem tot zestien jaar cel. B. ging direct na die uitspraak in cassatie. De Hoge Raad heeft nu alle cassatieklachten verworpen. De advocaat-generaal adviseerde de Hoge Raad eerder al om de veroordeling in stand te laten.

Gang naar Europees Hof

B.'s advocaat Gerald Roethof laat weten naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens te stappen. Volgens hem is tijdens de strafzaak tegen B. ten onrechte waarde toegekend aan de bevindingen over DNA-sporen van een deskundige. "Deze zaak draait puur en alleen op DNA-sporen. Deze man gaf nota bene zelf aan dat hij niet deskundig is om te verklaren hoe DNA ergens terecht is gekomen." Deze klacht wordt nu bij het Europees Hof neergelegd, het is niet duidelijk hoelang deze procedure gaat lopen.

Meer uit Binnenland

21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

38 minuten geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

1 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

4 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

6 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

12 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

17 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

18 uur geleden