Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Raad: verbod en ontbinding van Satudarah blijft in stand

Hoge Raad: verbod en ontbinding van Satudarah blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op motorclub Satudarah blijft in stand. Dit geldt ook voor de lokale chapters (afdelingen), besloot de Hoge Raad vrijdag. Met de uitspraak is het verbod en de ontbinding van Satudarah definitief.

Het gerechtshof in Den Haag verbood de club vorig jaar in navolging van de rechtbank. De club probeerde het verbod in cassatie bij de hoogste rechter ongedaan te maken.

De civiele procedure tegen Satudarah om de club te verbieden en te ontbinden is er een uit een reeks van het Openbaar Ministerie tegen motorclubs in Nederland. Het OM ziet de clubs als criminele broeinesten en daarmee een gevaar voor de openbare orde. Ook tegen onder meer de Hells Angels en No Surrender zijn zaken aangespannen met als doel een eind te maken aan het bestaan ervan.

Lokale chapters

Satudarah, opgericht in 1990, kent lokale chapters en drie zogeheten support clubs. Een daarvan, Yellow Snakes, is volgens de rechtbank een zelfstandige vereniging en valt niet onder het verbod. In hoger beroep heeft het hof bepaald dat het verbod zich wel uitstrekt over de lokale chapters. De Hoge Raad is het daarmee eens en noemt de cassatieklachten van Satudarah ongegrond.

"De Hoge Raad heeft de klachten zonder inhoudelijke motivering afgedaan, omdat deze ongegrond zijn en geen juridisch belangrijke nieuwe vragen oproepen", oordeelt het hoogste gerechtsorgaan.

Meer uit Binnenland

Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

2 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

4 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

4 uur geleden
Natuurbrand bij Bergeijk in Noord-Brabant

BERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.

6 uur geleden
Gemeente Venray kondigt noodverordening af om natuurbrand

VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Natuurbrand Limburg breidt zich momenteel niet verder uit

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.

6 uur geleden
Hitteplan vanaf woensdag niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.

8 uur geleden