Hoge Raad oordeelt in zaak Nicole van den Hurk
DEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad doet dinsdag uitspraak in de zaak rond de 15-jarige Eindhovense Nicole van den Hurk, die in het najaar van 1995 werd verkracht en gedood. De 53-jarige Jos de G. is hiervoor in oktober 2018 in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel. De zaak bleef lang onopgelost, totdat De G. in 2014 via een DNA-match in beeld kwam.
De rechtbank vond destijds alleen de verkrachting bewezen en legde De G. vijf jaar cel op. In hoger beroep kwam het gerechtshof in Den Bosch hof tot andere inzichten en vond ook het bewijs voor doodslag geleverd. De G. heeft ontkend. Hij ging in cassatie bij de Hoge Raad omdat hij en zijn advocaten vinden dat hij geen eerlijk proces heeft gehad. Ook heeft het hof de bewezenverklaring in de uitspraak niet goed gemotiveerd, menen zij.
In april schreef de advocaat-generaal in zijn advies aan de raad dat de veroordeling van De G. overeind moet blijven. Direct bewijs voor de verkrachting en doodslag ontbreekt weliswaar, aldus de advocaat-generaal, maar het hof heeft uit het bewijs kunnen afleiden dat De G. de dader van beide misdrijven is geweest.
Nicole van den Hurk verdween in de vroege ochtend van 6 oktober 1995. Anderhalve maand later werd haar lichaam gevonden in de bossen tussen Mierlo en Lierop.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
7 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn dinsdag nog op zoek naar eclipsbrillen om de gedeeltelijke zonsverduistering woensdagavond te kunnen aanschouwen. Bij winkels op tal van plekken zijn de speciale brillen uitverkocht, bij sommige winkels waar ze nog wel te koop zijn, stonden mensen in de rij.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.
16 uur geledenWIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.
16 uur geleden