Hoge Raad: ook Airbnb-verhuur van tuinhuis voor volle pond belast
DEN HAAG (ANP) - Of huiseigenaren hun hele woning of slechts een deel daarvan tijdelijk verhuren, maakt voor het innen van belasting over die inkomsten niet uit. Dat volgt uit een uitspraak van de Hoge Raad na een jarenlange juridische strijd tussen de Belastingdienst en een echtpaar dat hun tuinhuis via Airbnb verhuurde.
Het echtpaar stapte in 2015 naar de rechter na een navordering van de fiscus. Ze waren het er niet mee eens dat ze huuropbrengsten van hun tuinhuis, dat ze 21 dagen via Airbnb hadden verhuurd, in hun belastingaangifte onder inkomen uit werk en woning in box 1 moesten zetten. Daardoor zouden ze namelijk over 70 procent van die inkomsten, in totaal zo'n 3500 euro, belasting moeten betalen terwijl ze anders veel goedkoper uit waren.
Zowel in eerste instantie als in hoger beroep gaven rechters het echtpaar gelijk. De Belastingdienst ging vervolgens in cassatie bij de Hoge Raad. Die geeft de fiscus nu gelijk. Dat een tuinhuis slechts als gedeelte van de woning tijdelijk wordt verhuurd, verandert volgens de hoogste rechter voor belastingzaken namelijk niets aan het feit dat er geld wordt verdiend met de eigen woning.
De Belastingdienst laat weten verheugd te zijn over de uitspraak. Die heeft nu namelijk een sterkere zaak om Airbnb-verhuur van bijvoorbeeld gedeeltes van huizen ook te belasten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Door een tweedaagse pilotenstaking bij de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zijn in Duitsland honderden vluchten geschrapt. Ook de Lufthansa-vluchten die maandag en dinsdag zouden vertrekken vanaf Schiphol zijn volgens de website van Schiphol bijna allemaal geannuleerd.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wachttijden voor een eerste keuring voor de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA zijn verder opgelopen. Dat bevestigt het UWV na berichtgeving van AD en EenVandaag. Het kan tot vijftien maanden duren, terwijl de termijn voor beoordeling zestien weken is.
22 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
8 uur geleden