Hoge opkomst voor griepprik, soms wachten op tweede ronde
UTRECHT (ANP) - Mensen die zijn opgeroepen voor de griepprik worden soms weggestuurd op de priklocatie omdat het aantal vaccins op is. Dat laat de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) weten.
De opkomst van mensen die voor de griepprik worden opgeroepen is hoog dit jaar, merken huisartsen. Vaccinleveringen gaan "schoon op", aldus een woordvoerster van de LHV.
Huisartsen zetten de griepprikken in hun praktijk doorgaans op een centrale prikdag. Ze roepen hun patiënten die ervoor in aanmerking komen op om zich op die dag te laten vaccineren. Vanaf komende vrijdag worden nieuwe ladingen griepvaccins geleverd aan huisartsen, zegt de LHV. Mensen die afgelopen tijd weg werden gestuurd bij een priklocatie, komen in de tweede ronde alsnog aan de beurt.
Onduidelijk opkomstpercentage
De precieze opkomst is op dit moment moeilijk in te schatten voor huisartsen, aldus de woordvoerster van de vereniging. Vorig jaar kwamen volgens cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) relatief veel mensen opdagen na een uitnodiging: 53,7 procent gaf gehoor aan de oproep, tegenover ongeveer 52 procent de jaren daarvoor. Wat het opkomstpercentage dit jaar precies zal worden moet nog blijken.
Vanaf dit jaar kunnen extra groepen zich aanmelden voor een griepprik. Het gaat onder meer om vrouwen die 22 weken of langer in verwachting zijn, mensen met morbide obesitas en mensen met dementie. Er zijn ongeveer 4,6 miljoen vaccins ingekocht, aldus het RIVM. Dat zijn er ongeveer 600.000 meer dan vorig jaar. Daarmee kan in theorie 75 procent van de mensen die in aanmerking komen een prik krijgen.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
5 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
6 dagen geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
6 dagen geledenAKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.
1 week geledenNIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.
1 week geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.
2 weken geledenNIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.
2 weken geleden