Hoge kosten en vertrek uit Rusland drukken op winst McDonald's
CHICAGO (ANP/RTR) - McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal last gehad van de gestegen kosten. Ook het vertrek uit Rusland, waardoor de fastfoodketen een grote afschrijving moest doen, drukte op de winst. Tegelijkertijd hield de restaurantketen de verkopen op peil, onder meer door de introductie van nieuwe producten als Spicy Chicken McNuggets en de Chocolatey Pretzel McFlurry. Ook de onlineverkopen liepen op.
Zijn Russische restaurants werden voor een veel lager bedrag verkocht dan waarvoor die op de balans stonden. Dat kostte McDonald's 1,2 miljard dollar, omgerekend een kleine 1,2 miljard euro. Ook de toename van de kosten van ingrediënten, energie, vervoer en personeel drukte op de winst. In totaal betaalde de fastfoodketen een kwart meer aan kosten tot 4 miljard dollar. De winst halveerde zowat tot 1,2 miljard dollar.
De omzet daalde met 3 procent tot 5,7 miljard dollar. Onder meer de strenge lockdowns in China speelden McDonald's daarbij parten. Ook de afgenomen interesse van Russen speelde een rol. Op vergelijkbare basis, waarbij alleen wordt gekeken naar vestigingen die een jaar eerder ook al open waren, steeg de omzet juist met 10 procent.
Omdat de inflatie nog altijd hoog is ziet McDonald's steeds meer signalen dat consumenten op allerlei zaken proberen te besparen. Dat geeft de nodige onzekerheid, aldus topman Chris Kempczinski, die aangeeft dat het een "uitdagende" tijd is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.
3 uur geleden