
Hoge kosten dwingen ongelukkige Britse stellen samen te blijven
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal koppels in het Verenigd Koninkrijk dat in een ongelukkige relatie zit, heeft het hoogste niveau bereikt sinds 2014, terwijl het echtscheidingspercentage op zijn laagste punt in meer dan vijftig jaar staat. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het Britse statistiekbureau. Juristen zeggen dat veel Britten hun scheiding uitstellen tot de economie verbetert.
De kosten voor huishoudens in het VK zijn de laatste jaren fors gestegen, van energierekeningen tot boodschappen en huur. De torenhoge hypotheekrentes, opgelegd door de Bank of England om de inflatie te beteugelen, hebben de woonkosten verhoogd. Hierdoor blijven ongelukkige stellen vaker noodgedwongen samenwonen.
"Wat voorheen met één inkomen kon worden betaald, zoals rekeningen, kinderopvang en andere levensonderhoudskosten, is steeds meer onder druk komen te staan en onbetaalbaarder geworden", zegt Joanna Newton van het advocatenkantoor Stowe Family Law.
Nederland
Volgens de laatste cijfers is het percentage Britten dat ontevreden is over hun relatie gestegen tot 6 procent, het hoogste niveau in tien jaar. Het aantal echtscheidingen in het VK is op het laagste niveau sinds 1971.
Ook in Nederland is het aantal echtscheidingen in de afgelopen tien jaar flink gedaald. Ruim zeven op duizend stellen beëindigden vorig jaar hun huwelijk, maakte statistiekbureau CBS eerder bekend. In 2014 was dit nog meer dan tien op duizend. De daling is deels te verklaren door een afname in het aantal huwelijken in Nederland. Stellen in ons land kiezen vaker voor een geregistreerd partnerschap of wonen ongehuwd samen. In hoeverre economische redenen een rol spelen is niet onderzocht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.
5 uur geleden