Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge gasprijzen helpen Gazprom aan groter investeringsbudget

Hoge gasprijzen helpen Gazprom aan groter investeringsbudget

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Gazprom heeft voor komend jaar meer geld beschikbaar om te investeren in bijvoorbeeld pijpleidingen en opslagfaciliteiten in Siberië. Het Russische staatsgasbedrijf heeft zijn budget verhoogd omdat het meer inkomsten verwacht door de flink gestegen energieprijzen.

Volgens Famil Sadygov, plaatsvervangend hoofd van Gazprom, gaat het nieuwe begrotingsplan uit van ruim een derde meer inkomsten uit de verkoop van gas dan in het oorspronkelijk opgestelde budget, heeft hij laten weten via berichtendienst Telegram. Hij noemde hierbij geen concrete bedragen. Wel stelde hij ruimte te zien om voor omgerekend ruwweg 20 miljard euro aan dividend uit te keren aan de aandeelhouders. Dat geld is voor een groot deel bestemd voor de Russische staat.

Gazprom heeft de gasleveringen aan Europa dit jaar juist teruggeschroefd. Dat wordt over het algemeen gezien als een vergeldingsactie van Moskou voor sancties die zijn opgelegd door westerse landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Toch zorgt dit er niet voor dat Gazprom minder geld binnenkrijgt. Dat Rusland minder gas exporteert, wordt volgens Sadygov volledig gecompenseerd door de hogere prijzen.

Daling export

Volgens plannen die zijn ingezien door persbureau Bloomberg gaat de Russische gasexport komende jaren waarschijnlijk wel verder omlaag. De uitvoer van gas via pijpleidingen wordt in Moskou voor dit jaar nog geschat op zo'n 142 miljard kubieke meter. De jaarlijkse export zal naar verwachting met bijna 40 procent dalen tot 125,2 miljard kubieke meter in de periode 2023 tot 2025.

In de stukken is geen onderscheid gemaakt in de landen waar het gas naar toe gaat. Ook zijn de cijfers waarschijnlijk nog onderhevig aan verandering, aangezien Gazprom de leveringen op elk moment kan aanpassen aan de dan geldende omstandigheden.

Meer uit Financieel

Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

28 minuten geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

42 minuten geleden
Kenner Randstad: geen massaontslagen om stijgende energieprijzen

DIEMEN (ANP) - Als de oorlog in het Midden-Oosten en de daardoor stijgende energie- en brandstofprijzen lang blijven aanhouden, leidt dat niet tot massale ontslagen in Nederland. Dit verwacht de topman van de Nederlandse tak van uitzendconcern Randstad. "Met de huidige arbeidsmarktkrapte denk ik dat het misschien wat minder krap wordt", zei topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland dinsdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.

1 uur geleden
ANVR: aantal gestrande reizigers via Midden-Oosten onbekend

DEN HAAG (ANP) - Het is onbekend hoeveel Nederlanders gestrand zijn die via het Midden-Oosten naar Nederland zouden reizen. Volgens een woordvoerder van de ANVR gaat het zeker om "duizenden" reizigers die door de oorlog in Iran vastzitten op hun vakantiebestemming. Exacte cijfers zijn er niet en bovendien fluctueren die per dag. "Hoe langer de oorlog duurt, hoe groter de groep wordt."

1 uur geleden
Topman Aramco waarschuwt voor 'catastrofale gevolgen' door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten kan "catastrofale gevolgen" hebben voor de wereldwijde oliemarkt en het is van "cruciaal belang" dat de Straat van Hormuz wordt heropend voor de scheepvaart. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco bij de bekendmaking van jaarcijfers. Door de oorlog heeft Saudi-Arabië zijn olieproductie moeten beperken.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa maakte 'strategische fout' met kernenergie

PARIJS (ANP) - Het is een "strategische fout" geweest van Europa om de afgelopen decennia niet meer te investeren in kernenergie, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. Met name nu de oorlog in het Midden-Oosten aantoont hoe afhankelijk Europa is van anderen voor de invoer van olie en gas, zei ze dinsdag in een toespraak op een top over kernenergie in Parijs.

2 uur geleden
Kansspelautoriteit deelt hoogste boete ooit uit: bijna 25 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft zijn hoogste boete ooit uitgedeeld. Het gokbedrijf Novatech, bekend van gokwebsites Qbet.com en 55Bet.com, heeft een boete van bijna 25 miljoen euro gekregen voor illegaal gokaanbod. Daarnaast heeft de toezichthouder een boete van bijna 2 miljoen euro opgelegd aan Fortaprime. Dat bedrijf zit achter websites als amonbet101.com, kaasino.com en hiddenjack.com.

2 uur geleden