Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Franse rechter houdt verbod op abaya in stand

Hoge Franse rechter houdt verbod op abaya in stand

PARIJS (ANP/AFP) - De hoogste Franse bestuursrechter heeft een omstreden verbod op de abaya in stand gehouden. De ban op het gewaad dat het hele lichaam bedekt is geen vorm van discriminatie tegen moslims en niet illegaal, oordeelde de Franse Raad van State. De zaak was aangespannen door de moslimorganisatie ADM.

Frankrijk kent strenge regels rond geloof op school. De regering van president Emmanuel Macron kondigde vorige maand aan dat het dragen van een abaya of qami, een variant voor mannen, daarmee in strijd is en daarom niet langer zou worden toegestaan.

ADM stapte naar de Franse Raad van State omdat het verbod zou aanzetten tot haat tegen moslims of raciale profilering. De uit de Arabische wereld afkomstige abaya is bovendien meer een vorm van klederdracht dan een religieuze uiting, stelde de advocaat tijdens een zitting. ADM-voorzitter Sihem Zine noemde het verbod racistisch en seksistisch omdat het vooral gericht was tegen mensen met een Arabische achtergrond en meisjes.

Leerlingen naar huis gestuurd

De rechtbank geeft ADM ongelijk omdat het verbod geen "ernstige of duidelijk onwettige schade toebrengt aan het respect voor het privéleven, godsdienstvrijheid, recht op onderwijs, het welzijn van kinderen of het non-discriminatieprincipe". Daarnaast is het kledingstuk wel degelijk een uiting van iemands religie en is dat op Franse scholen nu eenmaal niet toegestaan, aldus de Raad.

Met de start van het nieuwe schooljaar was maandag de eerste dag dat leerlingen niet meer in een abaya naar school mochten. Bijna driehonderd meisjes deden dat volgens het ministerie van Onderwijs toch. De meesten zouden zich vervolgens omgekleed hebben, maar 67 leerlingen die dat weigerden werden naar huis gestuurd.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

1 uur geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

2 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

2 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

2 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

3 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

4 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden