Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge energiekosten stuwen vraag elektrische apparaten met A-label

Hoge energiekosten stuwen vraag elektrische apparaten met A-label

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten hebben vorig jaar meer geïnvesteerd in de verduurzaming van huishoudelijke apparaten door de stijgende energiekosten. Zo was er afgelopen jaar meer vraag naar A-label elektrische huishoudelijke apparaten en werd er flink geïnvesteerd in inbouwkookplaten, meldt brancheorganisatie APPLiA Nederland op basis van de cijfers over 2022.

Door de stijgende energiekosten en hoge gasprijs vervingen consumenten vorig jaar massaal hun gaskookplaat door een ingebouwde inductiekookplaat. De afzet nam met 13 procent toe en maar liefst 98 procent van alle verkochte inbouwkookplaten is inductie. Door de hogere energieprijzen namen de verkopen van wasdrogers daarentegen af en werd vaker gekozen voor een energiezuinige warmtepompdroger. Zeker 75 procent van de verkochte drogers is een warmtepompdroger.

Volgens Stefan Verhoeven, voorzitter van APPLiA Nederland en topman van Miele Nederland, stijgt de verkoop van A-label apparaten al sinds de invoering van het nieuwe energielabel in maart 2021 en ook het aanbod groeit. Op dit moment heeft ongeveer de helft van het aanbod een A-label.

Wasmachines

Bij wasmachines is het aandeel verkochte A-label apparaten het grootst. Zo had 65 procent van de verkochte wasmachines in het vierde kwartaal van 2022 een A-label. In het eerste kwartaal van 2023 heeft bijna een kwart van alle verkochte wasmachines, vaatwassers, koelkasten en vriezers een A-label. Dit percentage is verdubbeld ten opzichte van een jaar eerder.

Door de energiecrisis, de daling van het vertrouwen en de afnemende koopbereidheid van consumenten liepen de totale verkoopaantallen volgens Verhoeven vorig jaar wel terug. Door prijsverhogingen van de apparaten had dit echter weinig effect op de omzet.

Het vooruitzicht voor de totale markt in 2023 is volgens hem wel minder gunstig. "De hypotheekrente zal verder stijgen wat een drukkend effect heeft op de huizenprijzen, maar ook op de bestedingen en het verbouwen of verbeteren van de eigen woning. Dit zal een remmend effect hebben op de bestedingen voor witgoed en met name de keukenzaken kunnen dit merken", waarschuwt Verhoeven.

Meer uit Financieel

Shell: aanzienlijk hoger resultaat met oliehandel ondanks oorlog

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.

34 minuten geleden
AEX opent flink hoger na wapenstilstand, Shell hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.

36 minuten geleden
UMG: overnamebod Pershing Square Holdings wordt bekeken

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".

1 uur geleden
Europese gasprijs zakt fors na staakt-het-vuren Iran en VS

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.

2 uur geleden
DNB: minder hypotheken, meer autoleningen verpakt

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.

2 uur geleden
Reders bestuderen wapenstilstand, hervatten scheepvaart kost tijd

NEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.

2 uur geleden
IATA-baas: vliegtickets ook bij heropening Straat Hormuz duurder

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".

2 uur geleden