Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge energiekosten stuwen vraag elektrische apparaten met A-label

Hoge energiekosten stuwen vraag elektrische apparaten met A-label

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten hebben vorig jaar meer geïnvesteerd in de verduurzaming van huishoudelijke apparaten door de stijgende energiekosten. Zo was er afgelopen jaar meer vraag naar A-label elektrische huishoudelijke apparaten en werd er flink geïnvesteerd in inbouwkookplaten, meldt brancheorganisatie APPLiA Nederland op basis van de cijfers over 2022.

Door de stijgende energiekosten en hoge gasprijs vervingen consumenten vorig jaar massaal hun gaskookplaat door een ingebouwde inductiekookplaat. De afzet nam met 13 procent toe en maar liefst 98 procent van alle verkochte inbouwkookplaten is inductie. Door de hogere energieprijzen namen de verkopen van wasdrogers daarentegen af en werd vaker gekozen voor een energiezuinige warmtepompdroger. Zeker 75 procent van de verkochte drogers is een warmtepompdroger.

Volgens Stefan Verhoeven, voorzitter van APPLiA Nederland en topman van Miele Nederland, stijgt de verkoop van A-label apparaten al sinds de invoering van het nieuwe energielabel in maart 2021 en ook het aanbod groeit. Op dit moment heeft ongeveer de helft van het aanbod een A-label.

Wasmachines

Bij wasmachines is het aandeel verkochte A-label apparaten het grootst. Zo had 65 procent van de verkochte wasmachines in het vierde kwartaal van 2022 een A-label. In het eerste kwartaal van 2023 heeft bijna een kwart van alle verkochte wasmachines, vaatwassers, koelkasten en vriezers een A-label. Dit percentage is verdubbeld ten opzichte van een jaar eerder.

Door de energiecrisis, de daling van het vertrouwen en de afnemende koopbereidheid van consumenten liepen de totale verkoopaantallen volgens Verhoeven vorig jaar wel terug. Door prijsverhogingen van de apparaten had dit echter weinig effect op de omzet.

Het vooruitzicht voor de totale markt in 2023 is volgens hem wel minder gunstig. "De hypotheekrente zal verder stijgen wat een drukkend effect heeft op de huizenprijzen, maar ook op de bestedingen en het verbouwen of verbeteren van de eigen woning. Dit zal een remmend effect hebben op de bestedingen voor witgoed en met name de keukenzaken kunnen dit merken", waarschuwt Verhoeven.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

2 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

2 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

5 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

6 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

7 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

19 uur geleden