Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge Chinese staalexport verstoort wereldwijde markt, stelt OESO

Hoge Chinese staalexport verstoort wereldwijde markt, stelt OESO

PARIJS (ANP) - De sterke stijging van de Chinese staalexport heeft de wereldwijde staalmarkt verstoord en staat investeringen in verduurzaming van de industrie in de weg. Dit meldt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een nieuw rapport. De toename zet staalbedrijven uit andere landen onder druk.

De staalexport van China bereikte in 2024 een recordniveau van 118 miljoen ton. Daarmee is de uitvoer meer dan verdubbeld sinds 2020, ondanks de zwakke groei in de wereldwijde vraag naar het metaal. De OESO wijt de productiestijging in China aan hoge subsidies.

Door de gestegen productie in China is de winstgevendheid van staalbedrijven in andere landen flink gezakt, aldus de OESO. Daardoor zijn in die landen volgens een schatting van de organisatie 113.000 banen verloren gegaan.

Dringend actie nodig

De OESO stelt dat de hoge Chinese productie een bedreiging vormt voor het terugdringen van de CO2-uitstoot door de staalindustrie. Naar verwachting van de organisatie worden bij 40 procent van de geplande nieuwe capaciteit tot 2027 vervuilende ovens gebruikt. De productiestijging heeft volgens de OESO ook geleid tot vijf keer meer antidumpingmaatregelen sinds 2023.

OESO-topman Mathias Cormann zegt dat "dringend" actie nodig is tegen het groeiende overschot en het "verstorende" beleid. Hij roept op tot het afschaffen van subsidies die leiden tot overschotten en het versnellen van de ontwikkeling en toepassing van koolstofarme technologieën. Met internationale samenwerking kan volgens hem worden toegewerkt naar "het herstel van eerlijke concurrentie en een efficiëntere, duurzamere staalsector wereldwijd".

Productieverlaging

De Chinese overheid meldde in maart de staalindustrie van het land te gaan dwingen om de productie te verlagen.

Meer uit Financieel

Vakbond en reders eens over oorlogstoeslag Midden-Oosten

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.

14 minuten geleden
Amsterdams AI-cloudbedrijf sluit miljardendeal met Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.

36 minuten geleden
OESO: significante risico's voor wereldeconomie door oorlog

BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.

1 uur geleden
Netbeheerders willen tijdsgebonden tarieven voor grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.

2 uur geleden
UnitedConsumers: adviesprijs benzine mogelijk boven 2,50 euro

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor een liter Euro95 kan dinsdag boven de 2,50 euro stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentencollectief UnitedConsumers. Nu staat die landelijke adviesprijs voor Euro95 van de grote oliemaatschappijen op 2,486 euro per liter.

2 uur geleden
Eerste waterstoffabriek aangesloten op Nederlands netwerk

ROTTERDAM (ANP) - De eerste producent van groene waterstof is aangesloten op de Nederlandse waterstofinfrastructuur, meldt Gasunie. De waterstoffabriek van Shell op de Rotterdamse Maasvlakte, genaamd Holland Hydrogen 1, is de eerste met een aansluiting op het waterstofnetwerk.

2 uur geleden
Verzekeraars aan werkgevers: neem actie en voorkom pensioenstrop

DEN HAAG (ANP) - Het Verbond van Verzekeraars roept ondernemers op snel contact op te nemen met hun verzekeringsmaatschappij of premiepensioeninstelling om de pensioenregeling aan te passen aan het nieuwe stelsel. Als werkgevers dit niet voor 2028 hebben gedaan, ziet de Belastingdienst het opgebouwde pensioenvermogen als loon en moet over het hele pensioenvermogen belasting worden betaald. Dat bevestigt een woordvoerder van de branchevereniging na berichtgeving door het AD.

3 uur geleden