Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge celstraffen voor moord op Curaçaose rapper Boechi

Hoge celstraffen voor moord op Curaçaose rapper Boechi

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de rechter vrijdag hoge straffen opgelegd voor de moord op de Curaçaose rapper Boechi. Schutter Christopher Z. kreeg 22 jaar celstraf, dezelfde straf als het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. Medeplichtige Churendi C. kreeg twintig jaar opgelegd, tegen hem was negentien jaar geëist.

De Antilliaanse rapper Ruchendell Bonifacio Windster, die in Tilburg woonde, werd in de nacht van 9 december vorig jaar op Curaçao doodgeschoten. Volgens de rechter is de Curaçaose samenleving geschokt door de moord op een man "in de bloei van zijn leven en carrière". Een motief werd uit het onderzoek niet duidelijk. Wel is bewezen dat Z. zes tot zeven keer op Boechi heeft geschoten. Hij werd vier keer geraakt.

De schutter is een familielid van Boechi. Hij zat samen met C. in een auto die achter de rapper aan reed. Toen de auto van Boechi stopte bij een mobiel eettentje, stapte Z. uit en schoot hij waar andere mensen bij waren, op de rapper.

Gewapende overval

Z. stelde echter dat hij op het moment van de schietpartij ziek thuis was en zijn telefoon aan C. had uitgeleend. Maar verklaringen van zijn moeder, broer en vriendin hierover waren volgens de rechter niet overtuigend. C. stelde dat hij dacht dat er een gewapende overval op Boechi zou worden gepleegd om zijn ketting af te nemen. De rechtbank vond die verklaring ook niet overtuigend.

Het OM eiste namens de weduwe van Boechi een schadevergoeding van 50.000 Antilliaanse gulden (ongeveer 25.000 euro) voor de familie van Boechi. Daarvan is 30.000 toegekend voor materiële schade, de immateriële schade van 20.000 Antilliaanse gulden is niet toegekend. Daarvoor kan de familie een civiele procedure starten.

Meer uit Binnenland

Rechtszaak tegen overheid op komst over niet-duurzame biomassa

DEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".

12 minuten geleden
Twee verdachten vast na aanrijden kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.

16 minuten geleden
Vier betrokkenen busongeluk Zwitserland keerden zondag terug

DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."

8 uur geleden
Keja Klaasje Kwestro wint Theo d'Or voor F*CK LOLITA

AMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).

8 uur geleden
Vrouw opgepakt voor bestellen huurmoordenaar

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.

9 uur geleden
Politie op zoek naar bestuurder na aanrijding kind in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

11 uur geleden