
Hoge celstraffen voor moord op Curaçaose rapper Boechi
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de rechter vrijdag hoge straffen opgelegd voor de moord op de Curaçaose rapper Boechi. Schutter Christopher Z. kreeg 22 jaar celstraf, dezelfde straf als het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. Medeplichtige Churendi C. kreeg twintig jaar opgelegd, tegen hem was negentien jaar geëist.
De Antilliaanse rapper Ruchendell Bonifacio Windster, die in Tilburg woonde, werd in de nacht van 9 december vorig jaar op Curaçao doodgeschoten. Volgens de rechter is de Curaçaose samenleving geschokt door de moord op een man "in de bloei van zijn leven en carrière". Een motief werd uit het onderzoek niet duidelijk. Wel is bewezen dat Z. zes tot zeven keer op Boechi heeft geschoten. Hij werd vier keer geraakt.
De schutter is een familielid van Boechi. Hij zat samen met C. in een auto die achter de rapper aan reed. Toen de auto van Boechi stopte bij een mobiel eettentje, stapte Z. uit en schoot hij waar andere mensen bij waren, op de rapper.
Gewapende overval
Z. stelde echter dat hij op het moment van de schietpartij ziek thuis was en zijn telefoon aan C. had uitgeleend. Maar verklaringen van zijn moeder, broer en vriendin hierover waren volgens de rechter niet overtuigend. C. stelde dat hij dacht dat er een gewapende overval op Boechi zou worden gepleegd om zijn ketting af te nemen. De rechtbank vond die verklaring ook niet overtuigend.
Het OM eiste namens de weduwe van Boechi een schadevergoeding van 50.000 Antilliaanse gulden (ongeveer 25.000 euro) voor de familie van Boechi. Daarvan is 30.000 toegekend voor materiële schade, de immateriële schade van 20.000 Antilliaanse gulden is niet toegekend. Daarvoor kan de familie een civiele procedure starten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De branchevereniging voor schuldhulpverlening zag vorig jaar het aantal regelingen voor mensen met schulden toenemen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet (NVVK). Voorzitter Renate Richters zegt zich zorgen te maken "over mensen die zo'n laag inkomen hebben dat ze geen enkele ruimte over hebben om schulden af te lossen".
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Katwijk twee mensen aangehouden tijdens de ongeregeldheden die plaatsvonden rond een pro-Palestijns protest. Volgens de politie verstoorde een groep van ongeveer driehonderd personen de openbare orde en gooiden meerderen daarbij met stenen en bierflessen naar demonstranten en de politie.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De bekende militair Marco Kroon maakt zich niet druk om de aangifte die er tegen hem ligt, dat zei hij in het televisieprogramma Bar Laat. Hij greep in bij een demonstratie tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans op Bevrijdingsdag in Wageningen. De demonstranten hebben aangifte gedaan.
6 uur geledenKATWIJK (ANP) - De pro-Palestijnse groep die in Katwijk protesteerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door de politie het dorp uitgeleid. Het ging om ongeveer vijftien tot twintig mensen. Zij werden door tegendemonstranten die op het protest waren afgekomen uitgejoeld en kregen leuzen te horen als "oprotten naar je eigen land".
10 uur geledenKATWIJK (ANP) - Een groep mensen die in Katwijk demonstreerde tegen een pro-Israëlviering van Christenen voor Israël is door een andere groep belaagd, meldt Omroep West. De politie heeft daarop ingegrepen en de burgemeester heeft een noodbevel afgekondigd. Ook is er met stenen en bierflessen naar de politie gegooid.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het absurdistische programma Jiskefet krijgt dit jaar de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd woensdagavond bekendgemaakt door de organisatie achter de televisieprijs. In talkshow Eva werden ook de drie genomineerden bekendgemaakt voor de Zilveren Nipkowschijf, de oudste en meest gezaghebbende televisieprijs van Nederland.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.
15 uur geleden