Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge celstraffen voor moord op Curaçaose rapper Boechi

Hoge celstraffen voor moord op Curaçaose rapper Boechi

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de rechter vrijdag hoge straffen opgelegd voor de moord op de Curaçaose rapper Boechi. Schutter Christopher Z. kreeg 22 jaar celstraf, dezelfde straf als het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. Medeplichtige Churendi C. kreeg twintig jaar opgelegd, tegen hem was negentien jaar geëist.

De Antilliaanse rapper Ruchendell Bonifacio Windster, die in Tilburg woonde, werd in de nacht van 9 december vorig jaar op Curaçao doodgeschoten. Volgens de rechter is de Curaçaose samenleving geschokt door de moord op een man "in de bloei van zijn leven en carrière". Een motief werd uit het onderzoek niet duidelijk. Wel is bewezen dat Z. zes tot zeven keer op Boechi heeft geschoten. Hij werd vier keer geraakt.

De schutter is een familielid van Boechi. Hij zat samen met C. in een auto die achter de rapper aan reed. Toen de auto van Boechi stopte bij een mobiel eettentje, stapte Z. uit en schoot hij waar andere mensen bij waren, op de rapper.

Gewapende overval

Z. stelde echter dat hij op het moment van de schietpartij ziek thuis was en zijn telefoon aan C. had uitgeleend. Maar verklaringen van zijn moeder, broer en vriendin hierover waren volgens de rechter niet overtuigend. C. stelde dat hij dacht dat er een gewapende overval op Boechi zou worden gepleegd om zijn ketting af te nemen. De rechtbank vond die verklaring ook niet overtuigend.

Het OM eiste namens de weduwe van Boechi een schadevergoeding van 50.000 Antilliaanse gulden (ongeveer 25.000 euro) voor de familie van Boechi. Daarvan is 30.000 toegekend voor materiële schade, de immateriële schade van 20.000 Antilliaanse gulden is niet toegekend. Daarvoor kan de familie een civiele procedure starten.

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

5 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

5 uur geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

6 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

7 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

8 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

8 uur geleden
Dinsdag gesprek tussen minister en algemeen directeur ON!

DEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

8 uur geleden