Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een rechtbank in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen heeft twee mannen veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor kindermisbruik en het bezit van kinderporno. De Duitse autoriteiten kwamen het duo op het spoor nadat ze vorig jaar in de plaats Bergisch Gladbach waren gestuit op een omvangrijk kinderpornonetwerk.

De rechtbank in Mönchengladbach veroordeelde de mannen uit Krefeld en Viersen tot gevangenisstraffen van ruim dertien en veertien jaar. Een van de mannen misbruikte sinds 2016 zijn inmiddels 11-jarige dochter. Later vergreep hij zich met zijn medeverdachte aan het nichtje van die man. Dat kind is inmiddels 12 jaar.

De mannen hadden ook beeldmateriaal gemaakt van het misbruik. In beide gevallen wisten de moeders van de slachtoffers van niets. De man uit Krefeld leefde gescheiden van de moeder van zijn dochter. Hij misbruikte het kind als ze bij hem was. Zijn medeverdachte mocht geregeld op het kind van zijn zus passen en sloeg dan toe.

De man uit Krefeld legde een uitgebreide bekentenis af. Daardoor hoefden de jonge slachtoffers niet te getuigen. "Ik heb spijt van wat ik heb gedaan", verklaarde de vader.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

1 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

6 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

7 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

8 uur geleden