Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een rechtbank in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen heeft twee mannen veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor kindermisbruik en het bezit van kinderporno. De Duitse autoriteiten kwamen het duo op het spoor nadat ze vorig jaar in de plaats Bergisch Gladbach waren gestuit op een omvangrijk kinderpornonetwerk.

De rechtbank in Mönchengladbach veroordeelde de mannen uit Krefeld en Viersen tot gevangenisstraffen van ruim dertien en veertien jaar. Een van de mannen misbruikte sinds 2016 zijn inmiddels 11-jarige dochter. Later vergreep hij zich met zijn medeverdachte aan het nichtje van die man. Dat kind is inmiddels 12 jaar.

De mannen hadden ook beeldmateriaal gemaakt van het misbruik. In beide gevallen wisten de moeders van de slachtoffers van niets. De man uit Krefeld leefde gescheiden van de moeder van zijn dochter. Hij misbruikte het kind als ze bij hem was. Zijn medeverdachte mocht geregeld op het kind van zijn zus passen en sloeg dan toe.

De man uit Krefeld legde een uitgebreide bekentenis af. Daardoor hoefden de jonge slachtoffers niet te getuigen. "Ik heb spijt van wat ik heb gedaan", verklaarde de vader.

Meer uit Buitenland

Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

31 minuten geleden
Burgemeester Parijse centrumwijk wil verbod feestjes bekerwinst

PARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.

2 uur geleden
Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

5 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

5 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

9 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

10 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

13 uur geleden