Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een rechtbank in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen heeft twee mannen veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor kindermisbruik en het bezit van kinderporno. De Duitse autoriteiten kwamen het duo op het spoor nadat ze vorig jaar in de plaats Bergisch Gladbach waren gestuit op een omvangrijk kinderpornonetwerk.

De rechtbank in Mönchengladbach veroordeelde de mannen uit Krefeld en Viersen tot gevangenisstraffen van ruim dertien en veertien jaar. Een van de mannen misbruikte sinds 2016 zijn inmiddels 11-jarige dochter. Later vergreep hij zich met zijn medeverdachte aan het nichtje van die man. Dat kind is inmiddels 12 jaar.

De mannen hadden ook beeldmateriaal gemaakt van het misbruik. In beide gevallen wisten de moeders van de slachtoffers van niets. De man uit Krefeld leefde gescheiden van de moeder van zijn dochter. Hij misbruikte het kind als ze bij hem was. Zijn medeverdachte mocht geregeld op het kind van zijn zus passen en sloeg dan toe.

De man uit Krefeld legde een uitgebreide bekentenis af. Daardoor hoefden de jonge slachtoffers niet te getuigen. "Ik heb spijt van wat ik heb gedaan", verklaarde de vader.

Meer uit Buitenland

Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

1 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

8 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

8 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

9 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

11 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

14 uur geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

19 uur geleden