Hoge celstraffen voor misbruik dochter en nicht in Duitsland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een rechtbank in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen heeft twee mannen veroordeeld tot jarenlange celstraffen voor kindermisbruik en het bezit van kinderporno. De Duitse autoriteiten kwamen het duo op het spoor nadat ze vorig jaar in de plaats Bergisch Gladbach waren gestuit op een omvangrijk kinderpornonetwerk.
De rechtbank in Mönchengladbach veroordeelde de mannen uit Krefeld en Viersen tot gevangenisstraffen van ruim dertien en veertien jaar. Een van de mannen misbruikte sinds 2016 zijn inmiddels 11-jarige dochter. Later vergreep hij zich met zijn medeverdachte aan het nichtje van die man. Dat kind is inmiddels 12 jaar.
De mannen hadden ook beeldmateriaal gemaakt van het misbruik. In beide gevallen wisten de moeders van de slachtoffers van niets. De man uit Krefeld leefde gescheiden van de moeder van zijn dochter. Hij misbruikte het kind als ze bij hem was. Zijn medeverdachte mocht geregeld op het kind van zijn zus passen en sloeg dan toe.
De man uit Krefeld legde een uitgebreide bekentenis af. Daardoor hoefden de jonge slachtoffers niet te getuigen. "Ik heb spijt van wat ik heb gedaan", verklaarde de vader.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.
14 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zegt Kyiv te blijven aanvallen bij wijze van vergelding voor een vermeende aanval op studentenhuisvesting in de bezette Oekraïense regio Loehansk. Bij die aanval van vrijdag zouden volgens het Kremlin 21 doden zijn gevallen, onder wie veel jonge vrouwen.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV waarschuwt voor de "nieuwe vormen van slavernij" door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) en roept op tot de "ontwapening" ervan. Dat staat in zijn encycliek die de paus maandag presenteerde in het bijzijn van onder anderen AI-experts. Het is de eerste zogenoemde encycliek van paus Leo. In zo'n gewichtige pauselijke brief presenteert de kerkelijk leider zijn kijk op een thema.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo noemt het idee van een "gerechtvaardigde oorlog" gedateerd. Dat doet de religieuze leider in de pauselijke brief die hij maandag presenteerde, een zogenoemde encycliek. Hoewel hij in dat schrijven vooral ingaat op de rol van geloof in tijden van kunstmatige intelligentie, lijkt de paus met zijn woorden ook te doelen op de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.
4 uur geleden