Hoge cacaoprijzen drukken vraag naar chocolade Barry Callebaut
ZÜRICH (ANP/AFP) - Barry Callebaut, dat bijvoorbeeld de chocolade levert voor de Magnum-ijsjes van Unilever en de KitKat-repen van Nestlé, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal zien dalen. De grootste chocoladeproducent ter wereld kampt met sterk gestegen cacaoprijzen die de vraag naar chocolade onder druk zetten.
Uit cijfers van het Zwitserse bedrijf blijkt dat de verkopen in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 0,3 procent zijn gedaald. Dankzij de hogere cacaoprijzen steeg de omzet wel met bijna 27 procent tot 2,7 miljard Zwitserse frank (zo'n 2,8 miljard euro).
In de eerste negen maanden van het boekjaar, dat loopt tot en met augustus, stegen de verkoopvolumes nog altijd met 0,4 procent naar 1,7 miljoen ton. De omzet liep op met ruim 16 procent naar 7,3 miljard frank (7,5 miljard euro). De wereldwijde cacaoprijzen stegen in die periode met 131 procent. Barry Callebaut gaf daarbij aan dat de meeste contracten met klanten het bedrijf toestaan om de hogere kosten door te berekenen.
Concurrent
Slechte oogsten in West-Afrika, waar bijna driekwart van de wereldwijde cacaovoorraad vandaan komt, zorgen voor grote tekorten en stuwen de cacaoprijzen tot recordniveaus. Financieel directeur Peter Vanneste van Barry Callebaut stelde blij te zijn met de lichte volumestijging in de eerste negen maanden, gezien de ongekende situatie op de cacaomarkt. Hij denkt dat de tekorten en prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Voor het hele jaar rekent het bedrijf op een nulgroei van het verkoopvolume.
Op de beurs in Zürich werd het handelsbericht van het bedrijf slecht ontvangen. Het aandeel werd ruim 9 procent lager gezet. Ook de Zwitserse concurrent Lindt & Sprüngli ging mee omlaag. Dat aandeel verloor 2,8 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.
36 minuten geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
3 uur geleden