Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge cacaoprijzen drukken vraag naar chocolade Barry Callebaut

Hoge cacaoprijzen drukken vraag naar chocolade Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP/AFP) - Barry Callebaut, dat bijvoorbeeld de chocolade levert voor de Magnum-ijsjes van Unilever en de KitKat-repen van Nestlé, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal zien dalen. De grootste chocoladeproducent ter wereld kampt met sterk gestegen cacaoprijzen die de vraag naar chocolade onder druk zetten.

Uit cijfers van het Zwitserse bedrijf blijkt dat de verkopen in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 0,3 procent zijn gedaald. Dankzij de hogere cacaoprijzen steeg de omzet wel met bijna 27 procent tot 2,7 miljard Zwitserse frank (zo'n 2,8 miljard euro).

In de eerste negen maanden van het boekjaar, dat loopt tot en met augustus, stegen de verkoopvolumes nog altijd met 0,4 procent naar 1,7 miljoen ton. De omzet liep op met ruim 16 procent naar 7,3 miljard frank (7,5 miljard euro). De wereldwijde cacaoprijzen stegen in die periode met 131 procent. Barry Callebaut gaf daarbij aan dat de meeste contracten met klanten het bedrijf toestaan om de hogere kosten door te berekenen.

Concurrent

Slechte oogsten in West-Afrika, waar bijna driekwart van de wereldwijde cacaovoorraad vandaan komt, zorgen voor grote tekorten en stuwen de cacaoprijzen tot recordniveaus. Financieel directeur Peter Vanneste van Barry Callebaut stelde blij te zijn met de lichte volumestijging in de eerste negen maanden, gezien de ongekende situatie op de cacaomarkt. Hij denkt dat de tekorten en prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Voor het hele jaar rekent het bedrijf op een nulgroei van het verkoopvolume.

Op de beurs in Zürich werd het handelsbericht van het bedrijf slecht ontvangen. Het aandeel werd ruim 9 procent lager gezet. Ook de Zwitserse concurrent Lindt & Sprüngli ging mee omlaag. Dat aandeel verloor 2,8 procent.

Meer uit Financieel

Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

12 minuten geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

1 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

3 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

3 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

3 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

3 uur geleden
Nederlands Thorizon wil eerste kernreactor in Zeeland plaatsen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.

3 uur geleden