Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoge cacaoprijzen drukken vraag naar chocolade Barry Callebaut

Hoge cacaoprijzen drukken vraag naar chocolade Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP/AFP) - Barry Callebaut, dat bijvoorbeeld de chocolade levert voor de Magnum-ijsjes van Unilever en de KitKat-repen van Nestlé, heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal zien dalen. De grootste chocoladeproducent ter wereld kampt met sterk gestegen cacaoprijzen die de vraag naar chocolade onder druk zetten.

Uit cijfers van het Zwitserse bedrijf blijkt dat de verkopen in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met 0,3 procent zijn gedaald. Dankzij de hogere cacaoprijzen steeg de omzet wel met bijna 27 procent tot 2,7 miljard Zwitserse frank (zo'n 2,8 miljard euro).

In de eerste negen maanden van het boekjaar, dat loopt tot en met augustus, stegen de verkoopvolumes nog altijd met 0,4 procent naar 1,7 miljoen ton. De omzet liep op met ruim 16 procent naar 7,3 miljard frank (7,5 miljard euro). De wereldwijde cacaoprijzen stegen in die periode met 131 procent. Barry Callebaut gaf daarbij aan dat de meeste contracten met klanten het bedrijf toestaan om de hogere kosten door te berekenen.

Concurrent

Slechte oogsten in West-Afrika, waar bijna driekwart van de wereldwijde cacaovoorraad vandaan komt, zorgen voor grote tekorten en stuwen de cacaoprijzen tot recordniveaus. Financieel directeur Peter Vanneste van Barry Callebaut stelde blij te zijn met de lichte volumestijging in de eerste negen maanden, gezien de ongekende situatie op de cacaomarkt. Hij denkt dat de tekorten en prijsstijgingen voorlopig aanhouden. Voor het hele jaar rekent het bedrijf op een nulgroei van het verkoopvolume.

Op de beurs in Zürich werd het handelsbericht van het bedrijf slecht ontvangen. Het aandeel werd ruim 9 procent lager gezet. Ook de Zwitserse concurrent Lindt & Sprüngli ging mee omlaag. Dat aandeel verloor 2,8 procent.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

22 minuten geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

38 minuten geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

43 minuten geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

1 uur geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

1 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

2 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

2 uur geleden