Hoge boete in VS voor accountant EY voor vals spel met examens
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Accountants- en adviesbureau EY, beter bekend als Ernst & Young, betaalt een boete van 100 miljoen dollar (95 miljoen euro) omdat accountants van het bedrijf vals hebben gespeeld bij examens. Ook heeft het van oorsprong Britse EY de Amerikaanse autoriteiten misleid in het onderzoek naar de zaak.
De boete wordt betaald aan de Amerikaanse beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC). Volgens de SEC is het de hoogste boete die ooit is opgelegd aan een accountantsbureau in de Verenigde Staten. EY heeft schuld erkend en zegt maatregelen te nemen om dit in de toekomst te voorkomen. De SEC heeft ook onafhankelijke toezichthouders aangesteld om de gang van zaken bij EY in de gaten te houden.
De SEC ontdekte dat 49 accountants van EY inzage hebben gehad in antwoorden voor een belangrijk examen rond ethiek. Ook hebben honderden accountants op andere manieren vals gespeeld met examens. Tegelijkertijd was EY op de hoogte van vals spel bij examens na een tip van een werknemer en intern onderzoek, maar dat werd niet doorgegeven aan de SEC.
De SEC zegt dat sprake is van een vertrouwensbreuk. "Het is simpelweg ongelooflijk dat de professionals die verantwoordelijk zijn voor het achterhalen van vals spel door klanten zelf vals hebben gespeeld bij een ethiek-examen", aldus de toezichthouder. "En het is net zo schokkend dat EY ons onderzoek naar deze misdragingen heeft gehinderd."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
10 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
21 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
23 minuten geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
3 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
5 uur geleden