Hoge boete in VS voor accountant EY voor vals spel met examens
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Accountants- en adviesbureau EY, beter bekend als Ernst & Young, betaalt een boete van 100 miljoen dollar (95 miljoen euro) omdat accountants van het bedrijf vals hebben gespeeld bij examens. Ook heeft het van oorsprong Britse EY de Amerikaanse autoriteiten misleid in het onderzoek naar de zaak.
De boete wordt betaald aan de Amerikaanse beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC). Volgens de SEC is het de hoogste boete die ooit is opgelegd aan een accountantsbureau in de Verenigde Staten. EY heeft schuld erkend en zegt maatregelen te nemen om dit in de toekomst te voorkomen. De SEC heeft ook onafhankelijke toezichthouders aangesteld om de gang van zaken bij EY in de gaten te houden.
De SEC ontdekte dat 49 accountants van EY inzage hebben gehad in antwoorden voor een belangrijk examen rond ethiek. Ook hebben honderden accountants op andere manieren vals gespeeld met examens. Tegelijkertijd was EY op de hoogte van vals spel bij examens na een tip van een werknemer en intern onderzoek, maar dat werd niet doorgegeven aan de SEC.
De SEC zegt dat sprake is van een vertrouwensbreuk. "Het is simpelweg ongelooflijk dat de professionals die verantwoordelijk zijn voor het achterhalen van vals spel door klanten zelf vals hebben gespeeld bij een ethiek-examen", aldus de toezichthouder. "En het is net zo schokkend dat EY ons onderzoek naar deze misdragingen heeft gehinderd."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van 2026 met 0,2 procent gegroeid ten opzichte van het vierde kwartaal van 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets hoger uit dan eerder gemeld.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering heeft de buitenlandse beperkingen voor de krachtigste AI-modellen van Anthropic geschrapt. Dat meldt het AI-bedrijf in de nacht van dinsdag op woensdag. De regering van president Donald Trump had het gebruik van de applicaties voor buitenlandse gebruikers eerder verboden, omdat dat de nationale veiligheid in gevaar zou brengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiƫle belangen.
1 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.
11 uur geleden