'Hofleverancier' Unilever condoleert Brits koningshuis
LONDEN (ANP) - Levens- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever biedt de koninklijke familie van het Verenigd Koninkrijk "oprechte condoleances" aan wegens het overlijden van koningin Elizabeth. "We zullen ons de koningin met grote genegenheid herinneren, maar ook met dankbaarheid voor haar buitengewone toewijding en dienstbaarheid aan de mensen in het Verenigd Koninkrijk, de Gemenebest en de wereld in de afgelopen zeventig jaar", schrijven topman Alan Jope en de directeuren Richard Sharp en Marc Woodward van Unilever UK.
Unilever, dat in 2020 afscheid nam van zijn Nederlands-Britse structuur om volledig Brits te worden, heeft een lange relatie met het Britse koningshuis. Al sinds de negentiende eeuw leveren merken van het bedrijf producten aan de koninklijke familie. Enkele Unilever-merken, waaronder Marmite, Knorr en wasverzachter Comfort, kregen een Royal Warrant. Dit privilege is vergelijkbaar met bedrijven die worden aangemerkt als hofleverancier. De eervolle vermelding gaat alleen naar bedrijven die minstens vijf jaar hun waren aan de koninklijke familie leveren en kunnen aantonen dat ze een actief duurzaamheids- en milieubeleid voeren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden