'Hofleverancier' Unilever condoleert Brits koningshuis
LONDEN (ANP) - Levens- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever biedt de koninklijke familie van het Verenigd Koninkrijk "oprechte condoleances" aan wegens het overlijden van koningin Elizabeth. "We zullen ons de koningin met grote genegenheid herinneren, maar ook met dankbaarheid voor haar buitengewone toewijding en dienstbaarheid aan de mensen in het Verenigd Koninkrijk, de Gemenebest en de wereld in de afgelopen zeventig jaar", schrijven topman Alan Jope en de directeuren Richard Sharp en Marc Woodward van Unilever UK.
Unilever, dat in 2020 afscheid nam van zijn Nederlands-Britse structuur om volledig Brits te worden, heeft een lange relatie met het Britse koningshuis. Al sinds de negentiende eeuw leveren merken van het bedrijf producten aan de koninklijke familie. Enkele Unilever-merken, waaronder Marmite, Knorr en wasverzachter Comfort, kregen een Royal Warrant. Dit privilege is vergelijkbaar met bedrijven die worden aangemerkt als hofleverancier. De eervolle vermelding gaat alleen naar bedrijven die minstens vijf jaar hun waren aan de koninklijke familie leveren en kunnen aantonen dat ze een actief duurzaamheids- en milieubeleid voeren.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
7 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
10 uur geleden