'Hofleverancier' Unilever condoleert Brits koningshuis
LONDEN (ANP) - Levens- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever biedt de koninklijke familie van het Verenigd Koninkrijk "oprechte condoleances" aan wegens het overlijden van koningin Elizabeth. "We zullen ons de koningin met grote genegenheid herinneren, maar ook met dankbaarheid voor haar buitengewone toewijding en dienstbaarheid aan de mensen in het Verenigd Koninkrijk, de Gemenebest en de wereld in de afgelopen zeventig jaar", schrijven topman Alan Jope en de directeuren Richard Sharp en Marc Woodward van Unilever UK.
Unilever, dat in 2020 afscheid nam van zijn Nederlands-Britse structuur om volledig Brits te worden, heeft een lange relatie met het Britse koningshuis. Al sinds de negentiende eeuw leveren merken van het bedrijf producten aan de koninklijke familie. Enkele Unilever-merken, waaronder Marmite, Knorr en wasverzachter Comfort, kregen een Royal Warrant. Dit privilege is vergelijkbaar met bedrijven die worden aangemerkt als hofleverancier. De eervolle vermelding gaat alleen naar bedrijven die minstens vijf jaar hun waren aan de koninklijke familie leveren en kunnen aantonen dat ze een actief duurzaamheids- en milieubeleid voeren.
Meer uit Financieel
WILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
26 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
48 minuten geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.
1 uur geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
2 uur geleden