Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hofland maakt na ontslag Grim seizoen af als trainer Willem II

Hofland maakt na ontslag Grim seizoen af als trainer Willem II

TILBURG (ANP) - Kevin Hofland is tot het einde van het seizoen de trainer van Willem II. De 42-jarige Limburger volgt bij de Eredivisieclub uit Tilburg de vorige week ontslagen Fred Grim op. Grim moest net als technisch directeur Joris Mathijsen vertrekken vanwege de lange reeks tegenvallende sportieve resultaten.

Hofland was in 2020 hoofdtrainer van Fortuna Sittard, de club waar hij zijn carrière als profvoetballer begon. De voormalige verdediger werkte eerder ook als assistent bij de club. Eind 2020 werd Hofland ontslagen bij Fortuna. Begin dit seizoen werkte Hofland als assistent van Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg. Hij vertrok eind oktober bij de Duitse club na het ontslag van de hoofdcoach.

Willem II verloor zondag met 1-0 bij Fortuna Sittard en zakte naar de zestiende plaats in de Eredivisie. De club uit Tilburg heeft 22 punten, 2 punten meer dan Sparta en PEC Zwolle.

Mentaliteit

Hofland, die als speler ook uitkwam voor onder meer PSV, Wolfsburg en Feyenoord, is zich bewust van de moeilijke situatie waarin Willem II verkeert. "Het is gemakkelijker om in te stappen bij een club waar het goed gaat. Willem II is een mooie club die in de Eredivisie thuishoort. Dat moet zo blijven en motiveert mij enorm om deze uitdaging aan te gaan."

Voor de strijd tegen degradatie doet Hofland een beroep op de mentaliteit van de spelers. "Iedere trainer houdt van verzorgd voetbal, maar de vraag is of dat altijd realistisch is. Zeker nu. In deze fase van de competitie wordt van spelers gevraagd om met het mes tussen de tanden te spelen."

Lef

Algemeen directeur Martin van Geel, die na het op non-actief zetten van Mathijsen de zoektocht naar een nieuwe trainer leidde, waardeert het dat Hofland juist in deze moeilijke periode instapt. "Het getuigt van lef en zelfverzekerdheid dat hij ervoor wil gaan om Willem II in de Eredivisie te houden. Om daarvoor te zorgen, krijgt Kevin alle vrijheid en ondersteuning die hij nodig heeft."

Hofland leidt dinsdag voor het eerst de training. Willem II speelt zondagavond thuis tegen AZ.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

5 minuten geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

3 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden