Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hofland maakt na ontslag Grim seizoen af als trainer Willem II

Hofland maakt na ontslag Grim seizoen af als trainer Willem II

TILBURG (ANP) - Kevin Hofland is tot het einde van het seizoen de trainer van Willem II. De 42-jarige Limburger volgt bij de Eredivisieclub uit Tilburg de vorige week ontslagen Fred Grim op. Grim moest net als technisch directeur Joris Mathijsen vertrekken vanwege de lange reeks tegenvallende sportieve resultaten.

Hofland was in 2020 hoofdtrainer van Fortuna Sittard, de club waar hij zijn carrière als profvoetballer begon. De voormalige verdediger werkte eerder ook als assistent bij de club. Eind 2020 werd Hofland ontslagen bij Fortuna. Begin dit seizoen werkte Hofland als assistent van Mark van Bommel bij VfL Wolfsburg. Hij vertrok eind oktober bij de Duitse club na het ontslag van de hoofdcoach.

Willem II verloor zondag met 1-0 bij Fortuna Sittard en zakte naar de zestiende plaats in de Eredivisie. De club uit Tilburg heeft 22 punten, 2 punten meer dan Sparta en PEC Zwolle.

Mentaliteit

Hofland, die als speler ook uitkwam voor onder meer PSV, Wolfsburg en Feyenoord, is zich bewust van de moeilijke situatie waarin Willem II verkeert. "Het is gemakkelijker om in te stappen bij een club waar het goed gaat. Willem II is een mooie club die in de Eredivisie thuishoort. Dat moet zo blijven en motiveert mij enorm om deze uitdaging aan te gaan."

Voor de strijd tegen degradatie doet Hofland een beroep op de mentaliteit van de spelers. "Iedere trainer houdt van verzorgd voetbal, maar de vraag is of dat altijd realistisch is. Zeker nu. In deze fase van de competitie wordt van spelers gevraagd om met het mes tussen de tanden te spelen."

Lef

Algemeen directeur Martin van Geel, die na het op non-actief zetten van Mathijsen de zoektocht naar een nieuwe trainer leidde, waardeert het dat Hofland juist in deze moeilijke periode instapt. "Het getuigt van lef en zelfverzekerdheid dat hij ervoor wil gaan om Willem II in de Eredivisie te houden. Om daarvoor te zorgen, krijgt Kevin alle vrijheid en ondersteuning die hij nodig heeft."

Hofland leidt dinsdag voor het eerst de training. Willem II speelt zondagavond thuis tegen AZ.

Meer uit Voetbal

Fortuna Düsseldorf presenteert Mislintat als sportief directeur

DÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.

4 minuten geleden
Doelman Ter Stegen staat mogelijk voor rentree bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.

1 uur geleden
Voetbalclub KRC Genk ontslaat trainer Fink

GENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.

3 uur geleden
Olij verdedigt het doel van PSV in bekerduel met GVVV

EINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.

3 uur geleden
Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

7 uur geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

17 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

21 uur geleden