Hoffenheim-trainer Schreuder hoopt op drie weken voorbereiding
HOFFENHEIM (ANP) - Hoffenheim-trainer Alfred Schreuder gaat ervan uit dat het voetbalseizoen in de Bundesliga over enkele weken kan worden hervat. "Ik denk dat drie weken groepstraining zeker nodig is na deze lange pauze, ook voor de gezondheid van de spelers", zegt de Nederlandse trainer in een interview met magazine Kicker.
"Het belangrijkste is dat voor alle clubs de omstandigheden gelijk zijn. Als het dan uiteindelijk maar twee weken zijn dat we gezamenlijk kunnen trainen, dan moet dat maar." Schreuder, vorig seizoen nog assistent van Erik ten Hag bij Ajax, had niet gedacht dat de coronapandemie zo omvangrijk zou worden. "Het gaat nu vooral om mensenlevens, dan is het voetbal niet zo belangrijk."
De invloed op het voetbal moet blijken, aldus Schreuder. "Het gaat niet alleen om Duitsland. Wat gebeurt er in Engeland? In Spanje en Italië? Als het daar niet verder gaat, heeft dat wereldwijde gevolgen. Belangrijk zal zijn dat clubs een stabiele basis hebben. Wat dat betreft maak ik me over Hoffenheim geen zorgen."
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
14 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
18 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
19 uur geleden