Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoffenheim-eigenaar Hopp hoopt dat beledigingen nu stoppen

Hoffenheim-eigenaar Hopp hoopt dat beledigingen nu stoppen

SINSHEIM (ANP) - Eigenaar Dietmar Hopp van de Duitse voetbalclub TSG Hoffenheim wil alle beledigingen van supporters van andere clubs best vergeten en vergeven. De 79-jarige verlangt dan wel dat het nu voorbij is. Vlak voordat ook de Duitse competitie vanwege de coronacrisis werd gestaakt, bereikte de 'antipathie' onder de voetbalfans tegen Hopp een hoogtepunt.

Eind februari werd de thuiswedstrijd van Hoffenheim tegen Bayern München zelfs twee keer stilgelegd, vanwege de aanhoudende en zware beledigingen vanuit het uitvak aan het adres van Hopp. Beide clubs besloten in de slotfase elkaar de bal demonstratief steeds toe te spelen. Bayern stond op dat moment al met 6-0 voor. Hopp is wel vaker het doelwit van rivaliserende fanclubs, die hem verwijten met veel geld van het onbeduidende Hoffenheim een subtopper in de Bundesliga te hebben gemaakt.

"Het is onbegrijpelijk dat ze van mij het gezicht van de commercie maken", zei de miljardair op de ZDF. Hopp beantwoordde in een video vragen die hem waren toegezonden. Uit angst voor zijn gezondheid in deze tijd wilde hij geen cameraploeg over de vloer hebben om hem live te kunnen interviewen. "Helaas is de hetze zo geregisseerd, dat de ultra's van veel clubs meededen. Ik wil dit alles graag vergeten als het vanaf nu geschiedenis is", aldus Hopp, die benadrukte dat hij al 66 jaar is betrokken bij Hoffenheim, de club waar hij zelf als tiener voor voetbalde. Hij vindt het daarom onterecht dat hij wordt afgeschilderd als 'suikeroom'.

De miljardair investeert ook miljoenen in de zoektocht naar een vaccin tegen het coronavirus. Hopp hoopt dat zijn bedrijf in de herfst van dit jaar een geschikt vaccin heeft ontwikkeld. "Maar het proces is heel gecompliceerd en kostbaar. En we kunnen ook niet direct 8 miljard mensen in de hele wereld bedienen."

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

59 minuten geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

2 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

2 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

8 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

8 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

8 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

10 uur geleden