Hoffenheim-eigenaar Hopp hoopt dat beledigingen nu stoppen
SINSHEIM (ANP) - Eigenaar Dietmar Hopp van de Duitse voetbalclub TSG Hoffenheim wil alle beledigingen van supporters van andere clubs best vergeten en vergeven. De 79-jarige verlangt dan wel dat het nu voorbij is. Vlak voordat ook de Duitse competitie vanwege de coronacrisis werd gestaakt, bereikte de 'antipathie' onder de voetbalfans tegen Hopp een hoogtepunt.
Eind februari werd de thuiswedstrijd van Hoffenheim tegen Bayern München zelfs twee keer stilgelegd, vanwege de aanhoudende en zware beledigingen vanuit het uitvak aan het adres van Hopp. Beide clubs besloten in de slotfase elkaar de bal demonstratief steeds toe te spelen. Bayern stond op dat moment al met 6-0 voor. Hopp is wel vaker het doelwit van rivaliserende fanclubs, die hem verwijten met veel geld van het onbeduidende Hoffenheim een subtopper in de Bundesliga te hebben gemaakt.
"Het is onbegrijpelijk dat ze van mij het gezicht van de commercie maken", zei de miljardair op de ZDF. Hopp beantwoordde in een video vragen die hem waren toegezonden. Uit angst voor zijn gezondheid in deze tijd wilde hij geen cameraploeg over de vloer hebben om hem live te kunnen interviewen. "Helaas is de hetze zo geregisseerd, dat de ultra's van veel clubs meededen. Ik wil dit alles graag vergeten als het vanaf nu geschiedenis is", aldus Hopp, die benadrukte dat hij al 66 jaar is betrokken bij Hoffenheim, de club waar hij zelf als tiener voor voetbalde. Hij vindt het daarom onterecht dat hij wordt afgeschilderd als 'suikeroom'.
De miljardair investeert ook miljoenen in de zoektocht naar een vaccin tegen het coronavirus. Hopp hoopt dat zijn bedrijf in de herfst van dit jaar een geschikt vaccin heeft ontwikkeld. "Maar het proces is heel gecompliceerd en kostbaar. En we kunnen ook niet direct 8 miljard mensen in de hele wereld bedienen."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC is het tweede Eredivisieseizoen onder trainer Dick Schreuder met een nederlaag begonnen. In het eigen Goffertstadion verloren de Nijmegenaren verrassend met 1-2 van Telstar, dat al vroeg op voorsprong kwam.
8 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/Belga) - Pitso Mosimane is de nieuwe bondscoach van Zuid-Afrika. De 62-jarige Zuid-Afrikaan volgt Hugo Broos op, meldde de Zuid-Afrikaanse voetbalbond (SAFA) zaterdag.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst heeft Luciano Valente benoemd tot aanvoerder van zijn elftal. Dat heeft Feyenoord via social media bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior huurt Mario Domínguez voor één seizoen van Valencia CF Mestalla. De 22-jarige spits komt per direct over en sluit meteen aan bij de selectie, meldt de Rotterdamse Eredivisieclub, die ook een optie tot koop heeft opgenomen in de overeenkomst.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met NEC een akkoord bereikt over de transfer van Kodai Sano. De landskampioen meldt dat de 22-jarige middenvelder een contract tot medio 2031 tekent.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal heeft middenvelder Bruno Guimarães overgenomen van Newcastle United. De 28-jarige Braziliaan, die aanvoerder was bij Newcastle, heeft een contract voor vier seizoenen met de optie van nog een seizoen getekend.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zuid-Korea (KFA) heeft zijn excuses aangeboden na mediaberichten dat de bond in 2011 en 2012 seksuele diensten heeft geregeld en betaald voor buitenlandse scheidsrechters die in het land waren voor interlands. De Zuid-Koreaanse zender JTBC berichtte donderdag over de diensten, onder meer voor arbiters die in Zuid-Korea waren voor kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2014 en de Spelen van 2012.
6 uur geleden