Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: zorgelijk dat Taghi nog altijd zonder advocaat zit

Hof: zorgelijk dat Taghi nog altijd zonder advocaat zit

SCHIPHOL (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi zit nog altijd zonder advocaat in de strafzaak. "Het onderwerp rechtsbijstand begint nu wel zorgelijk te worden", zei de voorzitter van het gerechtshof Amsterdam maandag bij de hervatting van het omvangrijke liquidatieproces.

Taghi was niet aanwezig in de beveiligde rechtbank op Schiphol, ook niet via videoverbinding wat aanvankelijk wel de bedoeling was. Zijn detentieadvocaat had het hof eerder schriftelijk laten weten dat hij verwacht dat er binnenkort weer iemand Taghi kan bijstaan in de strafzaak, maar door perikelen in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught duurt het langer dan gepland. Taghi zit sinds zijn uitlevering door Dubai eind 2019 in de EBI. Recent was hij overgeplaatst van een eenpersoonafdeling naar een afdeling naast Marengo-medehoofdverdachte Saïd R. Nadat dat naar buiten was gekomen, werd hij opnieuw overgeplaatst en zit weer alleen.

In het hoger beroep van Marengo staan veertien verdachten terecht. Het proces draait om zes moorden en verschillende pogingen daartoe. Naast Taghi zijn Saïd R. en Mario R. tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Deze en volgende week zijn er voorbereidende zittingen in het hoger beroep van de zaak, de inhoudelijke behandeling wordt niet eerder dan volgend jaar verwacht.

Meer uit Binnenland

Verzekeraars krijgen meer dan duizend schademeldingen na stormen

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.

32 minuten geleden
Eerenberg komt met aangepast belastingplan, oppositie geïrriteerd

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.

34 minuten geleden
Eurocross waarschuwt voor de risico's van scooterrijden op reis

LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.

4 uur geleden
Aantal rijksambtenaren moet komende jaren met 25.000 dalen

DEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.

4 uur geleden
Sven Kockelmann wint Sonja Barend Award voor interview met Schoof

HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.

12 uur geleden
Bomen op spoor rond Haarlem, ook elders stormschade gemeld

DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.

15 uur geleden
Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

16 uur geleden