Hof ziet geen bewijs voor wanbeleid SNS Reaal
DEN HAAG (ANP) - Rechters hebben geen bewijs gevonden voor wanbeleid bij SNS Reaal in de periode die vooraf ging aan de nationalisatie van de bank en verzekeraar in 2013. Beleggers zagen in een vorig jaar verschenen rapport genoeg aanwijzingen van slecht bestuur, maar de Ondernemingskamer van het gerechtshof van Amsterdam ging daar niet in mee.
Het vaststellen van wanbeleid zou beleggers, aangevoerd door de Vereniging van Effectenbezitters, erg hebben geholpen bij het eisen van een schadevergoeding. Nadat de Nederlandse staat SNS Reaal had gered, bleven beleggers met lege handen achter en daar willen ze compensatie voor.
De VEB stelde onder andere dat SNS Reaal een groot risico nam met de overname van Property Finance, dat zich bezighield met vastgoedfinanciering. Onderzoekers concludeerden in een lijvig rapport over de ondergang van SNS Reaal dat de redding van de bank-verzekeraar niet nodig zou zijn geweest als die deal nooit had plaatsgevonden.
De Ondernemingskamer
Maar de Ondernemingskamer, die uitspraken doet over geschillen binnen bedrijven, zegt dat fouten maken niet per definitie neerkomt op wanbeleid. Het onderzoeksverslag waar de VEB mee schermt gaat over een lange periode, dus is het niet heel verbazingwekkend dat er verkeerde beslissingen van het bestuur in voorkomen.
De VEB voert al jaren een juridische strijd om de verliezen voor voormalige beleggers in SNS Reaal te beperken. De belangenvereniging eiste ook dat de Staat gedupeerde aandeelhouders en obligatiehouders zou betalen voor hun stukken. De overheid vond dat hun beleggingen niets meer waard waren, maar de Ondernemingskamer was het daar niet helemaal mee eens. Die oordeelde dat een groep obligatiehouders recht heeft op een totaalbedrag van zo'n 800 miljoen euro.
Meer uit Financieel
TIEL (ANP) - De Nederlandse restaurants van Vapiano zijn sinds zondag definitief dicht. Dat heeft de pizza- en pastaketen bekendgemaakt. De bedrijven die de Vapiano-restaurants in Nederland uitbaten, werden in september al door de rechtbank failliet verklaard.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse landbouwminister Alois Rainer is tegen een mogelijk EU-verbod op het labelen van plantaardige voedingsmiddelen met termen voor vleesproducten zoals "vegaschnitzel" of "tofuworst". Volgens Rainer zou een verbod leiden tot "ongelooflijk hoge kosten voor de economie" en meer bureaucratie, zei hij maandag voor een bijeenkomst in Luxemburg.
25 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese investeerders HSG en CPE strijden om een meerderheidsbelang in de Chinese tak van hamburgerketen Burger King. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft bij zijn bezoek aan Japan felicitaties uitgesproken voor de nieuwe recordstand van de Nikkei-index op de aandelenbeurs in Tokio. De Nikkei sloot maandag voor het eerst boven de 50.000 punten. Bessent had in Tokio een ontmoeting met zijn Japanse collega Satsuki Katayama.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse ondernemers kijken positiever vooruit naar de ontwikkelingen in de grootste economie van Europa. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo is de graadmeter die kijkt naar de toekomstverwachtingen in het Duitse bedrijfsleven deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een nieuw record begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke week met onder meer rentebesluiten in de Verenigde Staten, de eurozone en Japan. In Amsterdam openen deze week de AEX-bedrijven ASMI, Adyen, ING en Shell de boeken. Daarnaast komen grote Amerikaanse techbedrijven als Google-eigenaar Alphabet, Microsoft, Facebook-moederbedrijf Meta en iPhone-maker Apple met cijfers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De shutdown van de Amerikaanse overheid veroorzaakt steeds grotere maatschappelijke ontwrichting in de Verenigde Staten, nu de impasse tussen de Republikeinen en Democraten over een overheidsbegroting al bijna een maand duurt. Zo voorzien autoriteiten ook toenemende problemen in de luchtvaart. Verder raakt de shutdown de voedselhulp.
5 uur geleden