Hof ziet geen bewijs voor wanbeleid SNS Reaal
DEN HAAG (ANP) - Rechters hebben geen bewijs gevonden voor wanbeleid bij SNS Reaal in de periode die vooraf ging aan de nationalisatie van de bank en verzekeraar in 2013. Beleggers zagen in een vorig jaar verschenen rapport genoeg aanwijzingen van slecht bestuur, maar de Ondernemingskamer van het gerechtshof van Amsterdam ging daar niet in mee.
Het vaststellen van wanbeleid zou beleggers, aangevoerd door de Vereniging van Effectenbezitters, erg hebben geholpen bij het eisen van een schadevergoeding. Nadat de Nederlandse staat SNS Reaal had gered, bleven beleggers met lege handen achter en daar willen ze compensatie voor.
De VEB stelde onder andere dat SNS Reaal een groot risico nam met de overname van Property Finance, dat zich bezighield met vastgoedfinanciering. Onderzoekers concludeerden in een lijvig rapport over de ondergang van SNS Reaal dat de redding van de bank-verzekeraar niet nodig zou zijn geweest als die deal nooit had plaatsgevonden.
De Ondernemingskamer
Maar de Ondernemingskamer, die uitspraken doet over geschillen binnen bedrijven, zegt dat fouten maken niet per definitie neerkomt op wanbeleid. Het onderzoeksverslag waar de VEB mee schermt gaat over een lange periode, dus is het niet heel verbazingwekkend dat er verkeerde beslissingen van het bestuur in voorkomen.
De VEB voert al jaren een juridische strijd om de verliezen voor voormalige beleggers in SNS Reaal te beperken. De belangenvereniging eiste ook dat de Staat gedupeerde aandeelhouders en obligatiehouders zou betalen voor hun stukken. De overheid vond dat hun beleggingen niets meer waard waren, maar de Ondernemingskamer was het daar niet helemaal mee eens. Die oordeelde dat een groep obligatiehouders recht heeft op een totaalbedrag van zo'n 800 miljoen euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.
6 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.
9 uur geleden