Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - In het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum moeten nog de nodige getuigen worden gehoord, voordat de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. Hoofdverdachte in de strafzaak is Anouar T., familie van Ridouan Taghi. T. is eerder dit jaar door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum.
Het gerechtshof Amsterdam besprak woensdag in een zogeheten regiezitting de onderzoekswensen van de verdachten en het Openbaar Ministerie. Ook werd de situatie van T. besproken. Hij zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Zo heeft hij bijvoorbeeld geen toegang tot internet, zodat hij niet makkelijk juridische informatie kan opzoeken. De voorzitter van het hof wil graag dat hij in ieder geval kan overleggen met een advocaat, aan de Raad voor Rechtsbijstand is gevraagd een advocaat toe te wijzen. Het is nog niet duidelijk op welke termijn dat gaat gebeuren.
Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. De moord kan volgens de rechtbank niet los worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep.
Krystian M.
De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. Tien mannen stonden bij de rechtbank terecht voor het faciliteren van de moord, onder meer door auto's te stelen die door de schutters zijn gebruikt en met het doen van voorverkenningen bij het kantoor en de woning van de advocaat. Het hoger beroep van zes van hen was woensdag aan de orde. Het hof besloot onder meer dat zij in elkaars zaak als getuige gehoord kunnen worden. Meerdere advocaten vroegen om delen van de omvangrijke zaak af te splitsen, maar daar is geen gehoor aan gegeven.
De 29-jarige Krystian M., ook verdachte in het proces rond de moord op journalist Peter R. de Vries, is ook verdacht in deze zaak. Hij kreeg van de rechtbank 47 maanden cel opgelegd, maar niet voor betrokkenheid bij de moord op Wiersum maar voor mishandeling van een man in oktober van 2019.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.
54 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
3 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
7 uur geleden