Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum

Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum

AMSTERDAM (ANP) - In het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum moeten nog de nodige getuigen worden gehoord, voordat de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. Hoofdverdachte in de strafzaak is Anouar T., familie van Ridouan Taghi. T. is eerder dit jaar door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum.

Het gerechtshof Amsterdam besprak woensdag in een zogeheten regiezitting de onderzoekswensen van de verdachten en het Openbaar Ministerie. Ook werd de situatie van T. besproken. Hij zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Zo heeft hij bijvoorbeeld geen toegang tot internet, zodat hij niet makkelijk juridische informatie kan opzoeken. De voorzitter van het hof wil graag dat hij in ieder geval kan overleggen met een advocaat, aan de Raad voor Rechtsbijstand is gevraagd een advocaat toe te wijzen. Het is nog niet duidelijk op welke termijn dat gaat gebeuren.

Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. De moord kan volgens de rechtbank niet los worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep.

Krystian M.

De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. Tien mannen stonden bij de rechtbank terecht voor het faciliteren van de moord, onder meer door auto's te stelen die door de schutters zijn gebruikt en met het doen van voorverkenningen bij het kantoor en de woning van de advocaat. Het hoger beroep van zes van hen was woensdag aan de orde. Het hof besloot onder meer dat zij in elkaars zaak als getuige gehoord kunnen worden. Meerdere advocaten vroegen om delen van de omvangrijke zaak af te splitsen, maar daar is geen gehoor aan gegeven.

De 29-jarige Krystian M., ook verdachte in het proces rond de moord op journalist Peter R. de Vries, is ook verdacht in deze zaak. Hij kreeg van de rechtbank 47 maanden cel opgelegd, maar niet voor betrokkenheid bij de moord op Wiersum maar voor mishandeling van een man in oktober van 2019.

Meer uit Binnenland

Verdachte: OM was op zoek naar kunstschatten, niet naar waarheid

ASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."

13 minuten geleden
OM: maanden onderhandeld over teruggave geroofde kunstschatten

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.

42 minuten geleden
Proces kunstroof Drents Museum begonnen

ASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.

1 uur geleden
AIVD en MIVD halen weer meer info in het geheim op

DEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.

1 uur geleden
Jetten na lang diner met Trump: open, maar elkaar niet overtuigd

WASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.

4 uur geleden
Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

11 uur geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

12 uur geleden