Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - In het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum moeten nog de nodige getuigen worden gehoord, voordat de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. Hoofdverdachte in de strafzaak is Anouar T., familie van Ridouan Taghi. T. is eerder dit jaar door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum.
Het gerechtshof Amsterdam besprak woensdag in een zogeheten regiezitting de onderzoekswensen van de verdachten en het Openbaar Ministerie. Ook werd de situatie van T. besproken. Hij zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Zo heeft hij bijvoorbeeld geen toegang tot internet, zodat hij niet makkelijk juridische informatie kan opzoeken. De voorzitter van het hof wil graag dat hij in ieder geval kan overleggen met een advocaat, aan de Raad voor Rechtsbijstand is gevraagd een advocaat toe te wijzen. Het is nog niet duidelijk op welke termijn dat gaat gebeuren.
Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. De moord kan volgens de rechtbank niet los worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep.
Krystian M.
De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. Tien mannen stonden bij de rechtbank terecht voor het faciliteren van de moord, onder meer door auto's te stelen die door de schutters zijn gebruikt en met het doen van voorverkenningen bij het kantoor en de woning van de advocaat. Het hoger beroep van zes van hen was woensdag aan de orde. Het hof besloot onder meer dat zij in elkaars zaak als getuige gehoord kunnen worden. Meerdere advocaten vroegen om delen van de omvangrijke zaak af te splitsen, maar daar is geen gehoor aan gegeven.
De 29-jarige Krystian M., ook verdachte in het proces rond de moord op journalist Peter R. de Vries, is ook verdacht in deze zaak. Hij kreeg van de rechtbank 47 maanden cel opgelegd, maar niet voor betrokkenheid bij de moord op Wiersum maar voor mishandeling van een man in oktober van 2019.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
37 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
2 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
3 uur geleden