Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum

Hof wil meerdere getuigen horen in zaak moord advocaat Wiersum

AMSTERDAM (ANP) - In het hoger beroep over het faciliteren van de moord op advocaat Derk Wiersum moeten nog de nodige getuigen worden gehoord, voordat de zaak inhoudelijk behandeld kan worden. Hoofdverdachte in de strafzaak is Anouar T., familie van Ridouan Taghi. T. is eerder dit jaar door de rechtbank Amsterdam veroordeeld tot 26 jaar cel voor zijn leidende rol bij de moord op Wiersum.

Het gerechtshof Amsterdam besprak woensdag in een zogeheten regiezitting de onderzoekswensen van de verdachten en het Openbaar Ministerie. Ook werd de situatie van T. besproken. Hij zit zonder advocaat en wil zijn eigen verdediging voeren, maar loopt tegen veel beperkingen aan in de gevangenis. Zo heeft hij bijvoorbeeld geen toegang tot internet, zodat hij niet makkelijk juridische informatie kan opzoeken. De voorzitter van het hof wil graag dat hij in ieder geval kan overleggen met een advocaat, aan de Raad voor Rechtsbijstand is gevraagd een advocaat toe te wijzen. Het is nog niet duidelijk op welke termijn dat gaat gebeuren.

Advocaat Wiersum werd op 18 september 2019 in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. De moord kan volgens de rechtbank niet los worden gezien van zijn rol als advocaat van de kroongetuige in het omvangrijke proces Marengo rond Ridouan Taghi. Hij is geen verdachte in deze zaak, in Marengo is hij door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Die zaak loopt momenteel ook in hoger beroep.

Krystian M.

De twee schutters van de moord op advocaat Wiersum zijn in hoger beroep al veroordeeld tot dertig jaar cel. Tien mannen stonden bij de rechtbank terecht voor het faciliteren van de moord, onder meer door auto's te stelen die door de schutters zijn gebruikt en met het doen van voorverkenningen bij het kantoor en de woning van de advocaat. Het hoger beroep van zes van hen was woensdag aan de orde. Het hof besloot onder meer dat zij in elkaars zaak als getuige gehoord kunnen worden. Meerdere advocaten vroegen om delen van de omvangrijke zaak af te splitsen, maar daar is geen gehoor aan gegeven.

De 29-jarige Krystian M., ook verdachte in het proces rond de moord op journalist Peter R. de Vries, is ook verdacht in deze zaak. Hij kreeg van de rechtbank 47 maanden cel opgelegd, maar niet voor betrokkenheid bij de moord op Wiersum maar voor mishandeling van een man in oktober van 2019.

Meer uit Binnenland

Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

49 minuten geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

2 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

4 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

7 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

8 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

11 uur geleden