Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof wijst verzoek horen extra deskundigen in zaak-Thijs H. af

Hof wijst verzoek horen extra deskundigen in zaak-Thijs H. af

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft het verzoek om twee extra deskundigen te horen in de zaak-Thijs H. maandag afgewezen. De verdediging wilde opheldering over de standpunten van de experts die onderzoek hebben gedaan naar de psyche van de drievoudig moordverdachte, omdat deze op verschillende punten uiteenlopen.

Maandag werden in totaal vier deskundigen, twee van het Pieter Baan Centrum (PBC) en twee van het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP), bevraagd. De advocaten van H. (30), Serge Weening en Job Knoester, wilden hier een psycholoog en een psychiater aan toevoegen die eerder de psyche van de man hebben bekeken.

Zo wees de verdediging erop dat de standpunten van de deskundigen uiteenlopen als het gaat om bijvoorbeeld het herhalingsgevaar. Het hof wees dit verzoek na het horen van de vier gedragsdeskundigen af omdat het vindt dat het "voldoende geïnformeerd is". "Vier deskundigen zijn uitgebreid ondervraagd en daarnaast ligt er een medisch dossier." Was het verzoek toegewezen, dan had de inhoudelijke behandeling vertraging opgelopen.

Plotseling aangevallen

H. heeft op 4 mei 2019 in de Scheveningse Bosjes in Den Haag een 56-jarige vrouw gedood. Drie dagen later stak hij op de Brunssummerheide een 63-jarige vrouw en een 68-jarige man dood. De slachtoffers werden plotseling aangevallen en met veel geweld om het leven gebracht.

Het hoger beroep draait om de vraag of H. volledig ontoerekeningsvatbaar was tijdens de moorden. Deskundigen van het PBC concludeerden dat hij onder invloed van een psychose zou hebben gehandeld en daarmee volledig ontoerekeningsvatbaar was. De psycholoog en psychiater van het NIFP denken echter dat de man verminderd toerekeningsvatbaar was ten tijde van de moorden. De psychiater van het NIFP ziet te weinig aanknopingspunten voor een psychose, zo legde hij maandag uit. En zelfs al was H. in die tijd psychotisch, dan zou dit volgens de gedragsdeskundige mogelijk zijn veroorzaakt door zijn eigen drugsgebruik.

Volgens de rechtbank dikte H. symptomen aan. Hem werd dan ook in eerste aanleg 18 jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd.

Meer uit Binnenland

Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

6 minuten geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

6 uur geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

8 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

9 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

11 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

11 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

12 uur geleden