Hof VS houdt openbaar maken rapport Mueller voorlopig tegen
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof houdt het openbaar maken van het Ruslandonderzoek uitgevoerd door Robert Mueller voorlopig tegen. De voorzitter van het hof, rechter John Roberts, zegt dat de informatie voorlopig niet kan worden overhandigd aan het Huis van Afgevaardigden, totdat het hof tot een beslissing is gekomen.
De Democraten in het Huis hadden hierom gevraagd en eerder dit jaar wonnen zij een zaak hierover. Daarna ging de zaak naar het Hooggerechtshof. Daar is nog geen beslissing genomen, maar Roberts lijkt het beter om de informatie in afwachting van de beslissing nog niet vrij te geven.
Mueller onderzocht mogelijke banden tussen Rusland en het campagneteam van president Donald Trump rond de verkiezingen in 2016. De regering gaf vorig jaar delen van het onderzoek vrij, maar Democraten willen het helemaal lezen, omdat ze denken dat de regering selectief informatie openbaar heeft gemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
7 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
7 uur geleden