Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen

Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (32) moet aan zijn neef een schadevergoeding betalen voor een steekpartij in 2020 op een familiefeest in Abcoude. Het gerechtshof Amsterdam heeft dinsdag in een civiele procedure bepaald dat Promes aansprakelijk is voor de schade.

In juni vorig jaar bepaalde ook de rechtbank in Amsterdam in een civiele zaak dat Promes zijn neef een schadevergoeding verschuldigd is, waarvan de hoogte nog bepaald moest worden. Promes ging in beroep tegen dit vonnis, maar heeft de zaak in hoger beroep verloren. Het hof bekrachtigt het vonnis van de rechtbank.

De neef beschuldigt Promes ervan dat die hem tijdens een feest in Abcoude in juli 2020 tijdens een ruzie in een knie heeft gestoken. Promes is daarvoor strafrechtelijk vervolgd. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot achttien maanden cel en kende de neef een bedrag van 7000 euro aan smartengeld toe. Ook tegen dit vonnis heeft de profvoetballer hoger beroep aangetekend. Promes is nog in een tweede strafzaak verwikkeld. In januari eiste het Openbaar Ministerie tegen hem een gevangenisstraf van negen jaar voor grootschalige cocaïnesmokkel. In de drugszaak doet de rechtbank op 14 februari uitspraak.

Niet in Nederland

Tijdens een zitting bij het hof in november stelden zijn advocaten dat Promes niet wil schikken met de neef. De neef zei dat hij nog steeds kampt met de gevolgen van het steekincident, zowel fysiek als mentaal. Hij kan niet meer werken. Maar Promes liet via zijn raadsman weten dat hij niets heeft misdaan. Zijn advocaat heeft bij het hof betoogd om eerst het hoger beroep in de strafzaak af te wachten en dat van Promes niet verwacht kan worden dat hij in de civiele procedure vooruitloopt op zijn verweren in de strafzaak. Maar volgens het hof had beter moeten motiveren waarom hij zijn neef niet zou hoeven te betalen.

Bij alle rechtszaken was Promes niet aanwezig. De oud-Ajacied voetbalt momenteel voor Spartak Moskou en verblijft niet in Nederland.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

1 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

1 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

1 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

1 uur geleden
Rotterdam heeft weer de meeste lintjes, daling in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.

1 uur geleden
Lintjes voor Van Ammelrooy, Verhoef en Dolly Bellefleur

DEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.

1 uur geleden
Meer lintjes voor mannen, verschil wordt heel langzaam kleiner

DEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.

1 uur geleden