Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (32) moet aan zijn neef een schadevergoeding betalen voor een steekpartij in 2020 op een familiefeest in Abcoude. Het gerechtshof Amsterdam heeft dinsdag in een civiele procedure bepaald dat Promes aansprakelijk is voor de schade.
In juni vorig jaar bepaalde ook de rechtbank in Amsterdam in een civiele zaak dat Promes zijn neef een schadevergoeding verschuldigd is, waarvan de hoogte nog bepaald moest worden. Promes ging in beroep tegen dit vonnis, maar heeft de zaak in hoger beroep verloren. Het hof bekrachtigt het vonnis van de rechtbank.
De neef beschuldigt Promes ervan dat die hem tijdens een feest in Abcoude in juli 2020 tijdens een ruzie in een knie heeft gestoken. Promes is daarvoor strafrechtelijk vervolgd. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot achttien maanden cel en kende de neef een bedrag van 7000 euro aan smartengeld toe. Ook tegen dit vonnis heeft de profvoetballer hoger beroep aangetekend. Promes is nog in een tweede strafzaak verwikkeld. In januari eiste het Openbaar Ministerie tegen hem een gevangenisstraf van negen jaar voor grootschalige cocaïnesmokkel. In de drugszaak doet de rechtbank op 14 februari uitspraak.
Niet in Nederland
Tijdens een zitting bij het hof in november stelden zijn advocaten dat Promes niet wil schikken met de neef. De neef zei dat hij nog steeds kampt met de gevolgen van het steekincident, zowel fysiek als mentaal. Hij kan niet meer werken. Maar Promes liet via zijn raadsman weten dat hij niets heeft misdaan. Zijn advocaat heeft bij het hof betoogd om eerst het hoger beroep in de strafzaak af te wachten en dat van Promes niet verwacht kan worden dat hij in de civiele procedure vooruitloopt op zijn verweren in de strafzaak. Maar volgens het hof had beter moeten motiveren waarom hij zijn neef niet zou hoeven te betalen.
Bij alle rechtszaken was Promes niet aanwezig. De oud-Ajacied voetbalt momenteel voor Spartak Moskou en verblijft niet in Nederland.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Vanaf zondagmiddag geldt stapsgewijs in het hele land code geel vanwege sneeuw en gladheid. Het KNMI verwacht dat het als eerste gaat sneeuwen in het zuidwesten, daarna volgt de rest van het land. Het weerinstituut waarschuwt voor een sneeuwdek waardoor gladheid kan ontstaan. In de loop van de avond gaat het vanaf het zuidwesten dooien, maar in het noordoosten kan het volgens het KNMI nog tot in de nacht naar maandag glad zijn.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Utrecht heeft nog een groot deel van zaterdag te maken met verstoringen door de bovenleiding die vrijdag kapotging. Onder meer tussen Utrecht en Den Bosch en tussen Utrecht en Arnhem rijden veel minder treinen. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de hinder tot zeker 15.30 uur duurt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
13 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
17 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
17 uur geleden