Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen

Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (32) moet aan zijn neef een schadevergoeding betalen voor een steekpartij in 2020 op een familiefeest in Abcoude. Het gerechtshof Amsterdam heeft dinsdag in een civiele procedure bepaald dat Promes aansprakelijk is voor de schade.

In juni vorig jaar bepaalde ook de rechtbank in Amsterdam in een civiele zaak dat Promes zijn neef een schadevergoeding verschuldigd is, waarvan de hoogte nog bepaald moest worden. Promes ging in beroep tegen dit vonnis, maar heeft de zaak in hoger beroep verloren. Het hof bekrachtigt het vonnis van de rechtbank.

De neef beschuldigt Promes ervan dat die hem tijdens een feest in Abcoude in juli 2020 tijdens een ruzie in een knie heeft gestoken. Promes is daarvoor strafrechtelijk vervolgd. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot achttien maanden cel en kende de neef een bedrag van 7000 euro aan smartengeld toe. Ook tegen dit vonnis heeft de profvoetballer hoger beroep aangetekend. Promes is nog in een tweede strafzaak verwikkeld. In januari eiste het Openbaar Ministerie tegen hem een gevangenisstraf van negen jaar voor grootschalige cocaïnesmokkel. In de drugszaak doet de rechtbank op 14 februari uitspraak.

Niet in Nederland

Tijdens een zitting bij het hof in november stelden zijn advocaten dat Promes niet wil schikken met de neef. De neef zei dat hij nog steeds kampt met de gevolgen van het steekincident, zowel fysiek als mentaal. Hij kan niet meer werken. Maar Promes liet via zijn raadsman weten dat hij niets heeft misdaan. Zijn advocaat heeft bij het hof betoogd om eerst het hoger beroep in de strafzaak af te wachten en dat van Promes niet verwacht kan worden dat hij in de civiele procedure vooruitloopt op zijn verweren in de strafzaak. Maar volgens het hof had beter moeten motiveren waarom hij zijn neef niet zou hoeven te betalen.

Bij alle rechtszaken was Promes niet aanwezig. De oud-Ajacied voetbalt momenteel voor Spartak Moskou en verblijft niet in Nederland.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

5 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

5 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

5 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

6 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

10 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

12 uur geleden