
Hof: voetballer Quincy Promes moet neef schadevergoeding betalen
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (32) moet aan zijn neef een schadevergoeding betalen voor een steekpartij in 2020 op een familiefeest in Abcoude. Het gerechtshof Amsterdam heeft dinsdag in een civiele procedure bepaald dat Promes aansprakelijk is voor de schade.
In juni vorig jaar bepaalde ook de rechtbank in Amsterdam in een civiele zaak dat Promes zijn neef een schadevergoeding verschuldigd is, waarvan de hoogte nog bepaald moest worden. Promes ging in beroep tegen dit vonnis, maar heeft de zaak in hoger beroep verloren. Het hof bekrachtigt het vonnis van de rechtbank.
De neef beschuldigt Promes ervan dat die hem tijdens een feest in Abcoude in juli 2020 tijdens een ruzie in een knie heeft gestoken. Promes is daarvoor strafrechtelijk vervolgd. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot achttien maanden cel en kende de neef een bedrag van 7000 euro aan smartengeld toe. Ook tegen dit vonnis heeft de profvoetballer hoger beroep aangetekend. Promes is nog in een tweede strafzaak verwikkeld. In januari eiste het Openbaar Ministerie tegen hem een gevangenisstraf van negen jaar voor grootschalige cocaïnesmokkel. In de drugszaak doet de rechtbank op 14 februari uitspraak.
Niet in Nederland
Tijdens een zitting bij het hof in november stelden zijn advocaten dat Promes niet wil schikken met de neef. De neef zei dat hij nog steeds kampt met de gevolgen van het steekincident, zowel fysiek als mentaal. Hij kan niet meer werken. Maar Promes liet via zijn raadsman weten dat hij niets heeft misdaan. Zijn advocaat heeft bij het hof betoogd om eerst het hoger beroep in de strafzaak af te wachten en dat van Promes niet verwacht kan worden dat hij in de civiele procedure vooruitloopt op zijn verweren in de strafzaak. Maar volgens het hof had beter moeten motiveren waarom hij zijn neef niet zou hoeven te betalen.
Bij alle rechtszaken was Promes niet aanwezig. De oud-Ajacied voetbalt momenteel voor Spartak Moskou en verblijft niet in Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
13 uur geleden