Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof velt oordeel over bedreiger Wilders

Hof velt oordeel over bedreiger Wilders

ROTTERDAM (ANP) - In de extra beveiligde rechtszaal in Rotterdam doet het Haagse gerechtshof vrijdag uitspraak in de strafzaak tegen de 28-jarige Pakistaan Junaid I. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem onder meer van het voorbereiden van een terroristische aanslag op PVV-leider Geert Wilders. I. zou boos zijn geweest over de wedstrijd voor cartoons over de profeet Mohammed die Wilders in 2018 had uitgeschreven.

De rechtbank veroordeelde I. in 2019 tot tien jaar cel, na een eis van zes jaar. In hoger beroep hoogde het OM de eis op tot tien jaar. Wilders woonde een deel van de zitting van het hof bij.

I. werd in augustus 2018 aangehouden op het Centraal Station in Den Haag. Een dag eerder had hij op Facebook een filmpje geplaatst waarin hij een aanslag aankondigt op Wilders of de Tweede Kamer. I. was vanuit Frankrijk naar Nederland gereisd om de cartoonwedstrijd te stoppen. Zijn doodsbedreigingen moeten volgens hem niet letterlijk worden opgevat. Hij was naar eigen zeggen verward en emotioneel en zocht slechts steun voor een demonstratie. Volgens zijn advocaat ontbreekt het bewijs en is I. geen terrorist.

Justitie meent dat I. serieuze plannen had om Wilders te doden. Hij had "onmiskenbaar één doel", aldus het OM, "hij wilde een door het volk gekozen politicus onthoofden in het Tweede Kamergebouw."

Meer uit Binnenland

Schoof ziet actiepunten in klimaatadvies burgerberaad

DEN HAAG (ANP) - Het advies van het Nationaal Burgerberaad Klimaat kent "veel onderwerpen die tot actie kunnen leiden", vindt demissionair premier Dick Schoof. Hij herkent de wens van het kabinet voor een "haalbaar en betaalbaar" klimaatbeleid in de aanbevelingen van 175 burgers. "Maar ik hoor ook: 'denk groot', dus we gaan kijken hoe we dat gaan doen."

1 uur geleden
Jetten: er is nog helemaal niemand afgevallen

DEN HAAG (ANP) - Er is nog helemaal niemand afgevallen, zei D66-leider Rob Jetten maandag voordat hij opnieuw in gesprek ging met CDA-leider Henri Bontenbal over politieke samenwerking. "Het is aan de informateur om de komende week te gaan kijken welke partijen willen meedoen."

1 uur geleden
Man (49) opgepakt om miljoenenfraude met subsidies tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.

1 uur geleden
Burgerberaad Klimaat stemde niet in met 10 eigen voorstellen

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat heeft tien van zijn eigen voorstellen uiteindelijk niet aangenomen. Dertien aanbevelingen zijn wel in het eindadvies opgenomen. Bijvoorbeeld een voorstel voor een klimaatbonus voor iedereen, die betaald wordt door een meerprijs op luxeproducten.

1 uur geleden
Burgerberaad geeft de politiek klimaatadvies en lesje samenwerken

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de Tweede Kamer hebben maandag een uitgebreid advies ontvangen van het Nationaal Burgerberaad Klimaat, opgesteld door 175 burgers die daar in zeven weekenden aan hebben gewerkt. Volgens onderzoeksbureau CE Delft kan het voorgestelde maatregelenpakket de broeikasgasuitstoot met 4 tot 12 procent verlagen.

2 uur geleden
ProRail: koperdief knipte zeven kabels door langs het spoor

UTRECHT (ANP) - De verdachte van de koperdiefstal op het treintraject tussen 't Harde en Zwolle heeft in totaal zeven kabels langs het spoor vernield. Halverwege maandagochtend zijn zes van de zeven kabels gerepareerd. "Vanwege de omvang van de schade kost het een hoop tijd om alles te repareren", meldt een woordvoerder van ProRail.

2 uur geleden
Kabinet trekt 250 miljoen euro extra uit voor wapensteun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.

4 uur geleden