Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof velt oordeel over bedreiger Wilders

Hof velt oordeel over bedreiger Wilders

ROTTERDAM (ANP) - In de extra beveiligde rechtszaal in Rotterdam doet het Haagse gerechtshof vrijdag uitspraak in de strafzaak tegen de 28-jarige Pakistaan Junaid I. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem onder meer van het voorbereiden van een terroristische aanslag op PVV-leider Geert Wilders. I. zou boos zijn geweest over de wedstrijd voor cartoons over de profeet Mohammed die Wilders in 2018 had uitgeschreven.

De rechtbank veroordeelde I. in 2019 tot tien jaar cel, na een eis van zes jaar. In hoger beroep hoogde het OM de eis op tot tien jaar. Wilders woonde een deel van de zitting van het hof bij.

I. werd in augustus 2018 aangehouden op het Centraal Station in Den Haag. Een dag eerder had hij op Facebook een filmpje geplaatst waarin hij een aanslag aankondigt op Wilders of de Tweede Kamer. I. was vanuit Frankrijk naar Nederland gereisd om de cartoonwedstrijd te stoppen. Zijn doodsbedreigingen moeten volgens hem niet letterlijk worden opgevat. Hij was naar eigen zeggen verward en emotioneel en zocht slechts steun voor een demonstratie. Volgens zijn advocaat ontbreekt het bewijs en is I. geen terrorist.

Justitie meent dat I. serieuze plannen had om Wilders te doden. Hij had "onmiskenbaar één doel", aldus het OM, "hij wilde een door het volk gekozen politicus onthoofden in het Tweede Kamergebouw."

Meer uit Binnenland

Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

1 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

2 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

2 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

3 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

5 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

5 uur geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden