Hof van beroep VS: Trump heeft geen immuniteit voor vervolging
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft geoordeeld dat oud-president Donald Trump zich niet kan beroepen op presidentiële immuniteit. Volgens Trump kon hij door zijn presidentschap niet worden vervolgd voor het ongedaan willen maken van de verkiezingen van 2020.
Een woordvoerder van Trump zegt dat de oud-president in hoger beroep gaat. "Als presidenten geen immuniteit krijgen, wordt elke toekomstige president onmiddellijk aangeklaagd door de tegenpartij zodra hij zijn ambt verlaat", aldus de zegsman.
"Wat betreft deze strafzaak, is voormalig president Trump nu de burger Trump geworden", zeiden de drie rechters unaniem. Het is een tegenslag voor Trump, die zich dit jaar verkiesbaar wil stellen voor een tweede presidentstermijn. Als hij schuldig wordt bevonden, mag hij zich waarschijnlijk niet kandidaat stellen voor het presidentschap. Trump kan nog in hoger beroep gaan bij het Hooggerechtshof. Dat is de hoogste rechter bij wie hij de uitspraak kan aanvechten.
De Republikein verloor in 2020 de verkiezingen van Joe Biden, de huidige president. Trump beweerde toen dat er met stemmen gefraudeerd was waardoor hij had verloren en riep zijn aanhangers op 6 januari op naar het Capitool te trekken, de zetel van het Amerikaanse parlement. Aanklagers stellen dat Trump daarmee de democratie heeft ondermijnd.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
6 uur geleden