Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof van beroep VS: Trump heeft geen immuniteit voor vervolging

Hof van beroep VS: Trump heeft geen immuniteit voor vervolging

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft geoordeeld dat oud-president Donald Trump zich niet kan beroepen op presidentiële immuniteit. Volgens Trump kon hij door zijn presidentschap niet worden vervolgd voor het ongedaan willen maken van de verkiezingen van 2020.

Een woordvoerder van Trump zegt dat de oud-president in hoger beroep gaat. "Als presidenten geen immuniteit krijgen, wordt elke toekomstige president onmiddellijk aangeklaagd door de tegenpartij zodra hij zijn ambt verlaat", aldus de zegsman.

"Wat betreft deze strafzaak, is voormalig president Trump nu de burger Trump geworden", zeiden de drie rechters unaniem. Het is een tegenslag voor Trump, die zich dit jaar verkiesbaar wil stellen voor een tweede presidentstermijn. Als hij schuldig wordt bevonden, mag hij zich waarschijnlijk niet kandidaat stellen voor het presidentschap. Trump kan nog in hoger beroep gaan bij het Hooggerechtshof. Dat is de hoogste rechter bij wie hij de uitspraak kan aanvechten.

De Republikein verloor in 2020 de verkiezingen van Joe Biden, de huidige president. Trump beweerde toen dat er met stemmen gefraudeerd was waardoor hij had verloren en riep zijn aanhangers op 6 januari op naar het Capitool te trekken, de zetel van het Amerikaanse parlement. Aanklagers stellen dat Trump daarmee de democratie heeft ondermijnd.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

36 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

43 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden