Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof van beroep VS: Trump heeft geen immuniteit voor vervolging

Hof van beroep VS: Trump heeft geen immuniteit voor vervolging

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft geoordeeld dat oud-president Donald Trump zich niet kan beroepen op presidentiële immuniteit. Volgens Trump kon hij door zijn presidentschap niet worden vervolgd voor het ongedaan willen maken van de verkiezingen van 2020.

Een woordvoerder van Trump zegt dat de oud-president in hoger beroep gaat. "Als presidenten geen immuniteit krijgen, wordt elke toekomstige president onmiddellijk aangeklaagd door de tegenpartij zodra hij zijn ambt verlaat", aldus de zegsman.

"Wat betreft deze strafzaak, is voormalig president Trump nu de burger Trump geworden", zeiden de drie rechters unaniem. Het is een tegenslag voor Trump, die zich dit jaar verkiesbaar wil stellen voor een tweede presidentstermijn. Als hij schuldig wordt bevonden, mag hij zich waarschijnlijk niet kandidaat stellen voor het presidentschap. Trump kan nog in hoger beroep gaan bij het Hooggerechtshof. Dat is de hoogste rechter bij wie hij de uitspraak kan aanvechten.

De Republikein verloor in 2020 de verkiezingen van Joe Biden, de huidige president. Trump beweerde toen dat er met stemmen gefraudeerd was waardoor hij had verloren en riep zijn aanhangers op 6 januari op naar het Capitool te trekken, de zetel van het Amerikaanse parlement. Aanklagers stellen dat Trump daarmee de democratie heeft ondermijnd.

Meer uit Buitenland

Satellietbeelden tonen verwoesting bij woning ayatollah

TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.

6 minuten geleden
Tientallen schoolkinderen gedood bij raketinslag zuiden Iran

MINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.

7 minuten geleden
Iraanse oud-kroonprins noemt aanvallen 'humanitaire interventie'

WASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.

37 minuten geleden
Rusland eist stopzetten aanvallen op Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.

38 minuten geleden
Israël telt tot nu toe 35 ballistische raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.

1 uur geleden
Iran spreekt van flagrante misdaad en wil Veiligheidsraad bijeen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.

1 uur geleden
EU-kopstukken roepen partijen op tot maximale terughoudendheid

BRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".

1 uur geleden