
Hof van beroep oordeelt tegen verlengen briefstemmen in Minnesota
SAINT PAUL (ANP) - Een federaal hof van beroep in de Verenigde Staten heeft geoordeeld dat briefstemmen die in de swingstate Minnesota na de verkiezingsdag op 3 november binnenkomen, niet meer meegeteld mogen worden. Daarmee schaart het hof zich achter de Republikeinen in de staat.
Volgens de kieswet in Minnesota mogen briefstemmen die tot op de verkiezingsdag zijn ontvangen meegenomen worden. Die sluitingsdatum werd echter verruimd door de hoogste verkiezingsfunctionaris in de staat, nadat een burgergroep eerder dit jaar bezwaar aantekende. Onder de nieuwe regeling mochten stemmen die tot 10 november binnenkomen geteld worden, zolang die op 3 november zijn afgestempeld.
Het hof van beroep draait dat nu echter terug. Een meerderheid van de rechters vindt dat de verkiezingsfunctionaris in kwestie, de Democraat Simon Paul, met het verleggen van de deadline voor briefstemmen de grondwet schendt. "Simpel gezegd, heeft hij niet de macht om de wetgeving in Minnesota terzijde te schuiven", aldus het hof in een verklaring.
Over het stemmen per post dienen in de gehele Verenigde Staten tal van rechtszaken. Door de coronapandemie brengen meer Amerikanen dan ooit hun stem per brief uit. President Trump heeft, in weerwil van wat experts zeggen, vaak gesteld dat het stemmen per brief verkiezingsfraude in de hand werkt. Volgens zijn critici anticipeert Trump zo op een eventueel verlies en probeert hij op die manier in zijn voordeel kiezers uit te sluiten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Iraanse machthebbers waren volledig verrast door de grote Israëlische aanval donderdagnacht op het land. Ze hielden rekening met een aanval, maar niet dat die zou komen voor gepland overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma op zondag. Dat schrijft The New York Times op basis van gesprekken met zes hoge Iraanse regeringsvertegenwoordigers en twee leden van de Revolutionaire Garde.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische luchtmacht zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag met tientallen gevechtsvliegtuigen aanvallen te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Iraanse hoofdstad Teheran. Het was de bedoeling de Iraanse luchtverdediging in het gebied "te ontmantelen" zodat die geen bedreiging meer vormt voor Israëlische vliegtuigen, zei een woordvoerder van de luchtmacht.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door nachtelijke Iraanse raketaanvallen op Israël, melden Israëlische media op basis van hulpverleners. Ook raakten minstens zeventig mensen gewond. Volgens The Times of Israel vielen drie doden in de stad Risjon Letsion, 20 kilometer ten zuidoosten van Tel Aviv. In Tel Aviv overleed een vrouw, aldus The Jerusalem Post.
3 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
9 uur geleden