Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof van Beroep maakt blokkade anti-abortuswet Texas weer ongedaan

Hof van Beroep maakt blokkade anti-abortuswet Texas weer ongedaan

AUSTIN (ANP) - Twee dagen nadat een rechter in de Amerikaanse staat Texas de strenge anti-abortuswetgeving die daar eerder deze maand werd ingevoerd tijdelijk blokkeerde, heeft een Hof van Beroep dat besluit weer vernietigd. Daarmee zijn abortussen na de zesde week van de zwangerschap weer verboden in de zuidelijke staat.

De uitspraak kwam na een beroep van Texas tegen het besluit van rechter Robert Pitman die woensdag bepaalde dat de wet niet mag worden gehandhaafd en vrouwen legaal een abortus uit mogen blijven voeren terwijl rechtszaken over de wetgeving voortgezet worden. "Deze rechtbank zal de beledigende wetgeving geen dag langer goedkeuren", oordeelde Pitman.

Het U.S. Court of Appeals for the Fifth Circuit oordeelde dat Pitman, een rechter in een lagere rechtbank, geen verbod had mogen uitvaardigen.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof besloot eerder al dat de wet tot een definitieve uitspraak wel van kracht mocht blijven. Volgens een uitspraak van het Hooggerechtshof in 1973 is abortus in de VS toegestaan tot de 24e zwangerschapsweek.

In allerlei staten waar de Republikeinen de meerderheid hebben in de parlementen wordt de laatste jaren geprobeerd om abortussen te verbieden of moeilijker te maken. De nieuwe wet in Texas verbiedt ook abortussen na incest en verkrachting. Alleen als het leven van de zwangere vrouw in gevaar is, is afbreken van de zwangerschap toegestaan.

Meer uit Buitenland

Oplopend dodental door besmette fentanyl in Argentinië

BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.

2 uur geleden
Ngo's roepen op tot einde belemmeringen bij levering hulp Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.

2 uur geleden
Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

6 uur geleden
Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

8 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

8 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

8 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

10 uur geleden